2. Зимни спортове
  3. Александър Георгиев не успя да спаси Колорадо

Александър Георгиев не успя да спаси Колорадо

Вратарят от български произход спаси 36 удара

Руският национал от български произход Александър Георгиев спря 36 удара, но Колорадо Аваланч отстъпи с 1:2 срещу Далас Старс и отпадна на полуфиналите в Западната конференция на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ). "Звездите" затвориха серията с четири победи от шест двубоя.

Мат Дюшен преодоля Георгиев 11:42 минути след началото на второто продължение за победата на Далас в Денвър. Така Старс си осигуриха домакинско предимство във финалите на запад срещу победителя от двубоя между Ванкувър Канъкс и Едмънтън Ойлърс.

Георгиев направи едно от спасяванията на деня 25 секунди след началото на второто продължение при удар на Дюшен, след което отрази и опит на Мейсън Мармънт. Стражът на "лавините" обаче не успя да спре 33-годишния център Дюшен, който прекара първите си девет сезона в НХЛ именно в Колорадо, в следващото му чисто положение.

Джейми Бен също се разписа, а Джейк Йотингер направи 29 спасявания за Старс, включително две ключови във второто продължение. Мико Рантанен пък бе точен за Колорадо, който загуби всичките си три домакинства в серията срещу Далас, въпреки че бе с най-добрия домакински баланс в редовния сезон.

Густав Форслинг бе точен 1:33 минути преди края на редовното време и Флорида Пантърс надви с 2:1 Бостън Брюинс, слагайки край на полуфинала в Източната конференция след шест мача. Вицешампионите от миналия сезон ще се изправят срещу Ню Йорк Рейнджърс във финалите на изток.

Антон Лундел направи асистенцията за победата и записа едно попадение, а а Павел Заха вкара единствения гол за Бостън.

Първенство на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), мачове от плейофите:

Бостън - Флорида - 1:2