Аман първи на малката шанца в Лахти

Аман първи на малката шанца в Лахти

Двукратният олимпийски шампион от Ванкувър 2010, швейцарецът Симон Аман спечели състезанието по ски-скок от малка шанца, валидно за световната купа

Двукратният олимпийски шампион от Ванкувър 2010, швейцарецът Симон Аман спечели състезанието по ски-скок от малка шанца, валидно за световната купа. Със скокове от 128 и 131 метра и 284,4 точки Симон Аман постигна шестата си победа за сезона и затвърди лидерската си позиция в класирането за световната купа. Полският ветеран Адам Малиш се класира днес на второто място с 274,3 метра и скокове от 126 и 130 метра, а австриецът Томас Моргенщерн е трети с 272,4 точки и скокове от 124 и 127 метра.

Новобранецът в НХЛ с два гола за Айлендърс

Първият в драфта на Националната хокейна лига (НХЛ) за 2025-а година Матю Шефер донесе победата на Ню Йорк Айлендърс с 3:2 над Калъмбъс две попадения, като вторият гол осигури равенството малко преди края.

400 фигуристи на турнира "Денкова-Стависки къп" в София

Близо 400 фигуристи от 34 нации ще участват в тазгодишното издание на международния турнир по фигурно пързаляне "Денкова-Стависки къп".

Монреал Канейдиънс надви Отава Сенатърс в НХЛ

Вижте всички резултати от тази нощ

Резултати от НХЛ

Тази нощ се изиграха три мача

Милано-Кортина 2026 – ключът към бъдещето на Зимните олимпийски игри

Предстоящите Зимни олимпийски игри в Милано и Кортина се смятат за решаващ момент за бъдещето на целия олимпийски модел.

Гол на капитана Джей Ти Милър в продължението донесе победата на Ню Йорк Рейнджърс

С гол на своя капитан Джей Ти Милър 2:49 минути след началото на продължението отборът на Ню Йорк Рейнджърс спечели с 4:3 визитата си на Едмънтън Ойлърс.

Резултати от НХЛ

Лидерите в конференциите на НХЛ Юта, Ню Джърси и Питсбърг загубиха мачовете си в поредния кръг

Линдзи Вон: Не мисля, че някой помни завръщането на Майкъл Джордан

Американската скиорка Линдзи Вон чувства, че няма какво да доказва в опита да се завърне на Олимпиада

Кросби за най-добрите реализатори в НХЛ: Никога не съм си мислил, че ще бъда близо до тях

Нападателят на Питсбърг Пингвинс Сидни Кросби коментира постижението си, след като той стана деветият играч в историята на НХЛ, преминал границата от 1700 точки в редовните сезони.