Български ски бегач спечели за първи път купа „Тополино”

Български ски бегач спечели за първи път купа „Тополино”

Това е най-доброто до сега представяне на български ски бегач в тази възрастова група

Днес на най-голямото състезание по ски бягане за деца купа „Тополино” в Италианския център Вал ди Фиеме 16 годишния ски бегач Йордан Чучуганов от Сапарева баня победи в дисциплината 7 км. Свободен стил с масов старт. В състезанието което се проведе на трасетата на които ще бъде догодина Световното първенство по северни дисциплини участваха 124 скиори бегачи.

След старта Йордан се включи във водещата група, като по-късно пое водачеството. На голямото изкачване направи атака и взе малък аванс,който задържа до края и не даде шансове на конкурентите си да участват във финална атака. На второ и трето място са представителите на Италия и Словения.

С този забележителен успех Чучуганов потвърди отличната си форма, за която подсказа с класирането си на 4-то място на 10 км кл.стил на Европейското първенство за юноши до 18 години през декември 2011, организирано от Европейската ски федерация в Австрийския курорт Сент Улрих.

Това е най-доброто до сега представяне на български ски бегач в тази възрастова група и ни дава надежди за достоен резултат на предстоящото Световно първенство за юноши до 20 години през февруари в Ерзурум.

Йордан Чучуганов израстна в ски клуб Паничище/Сапарева баня/под грижите на треньорите Райко Пенев и Илиян Пенев, а последните години се подготвя в националния отбор под ръководството на ст.треньора Пламен Недялков. 
Топ-скиорка прекрати кариерата си

Лара Гут-Бехрами сложи край на своята кариера

Алберт Попов и Калин Златков са на първия си подготвителен лагер на сняг в Германия

С отбора в Германия бе и отговорникът за алпийците в БФСки Иван Каневчев

Зографски започна участието си в лятната верига Гран При по ски скокове

Зографски се нареди на 21-о място

Весела Лечева: Българските спортисти изиграха ключова роля за запазването на сноуборда

Бившият президент на ФИФА Йозеф Блатер намекна, че наследникът му Джани Инфантино трябва да напусне поста си след случая с Фоларин Балогун на Мондиал 2026.

 Отлично! МОК остави остави алпийския сноуборд в олимпийската програма

Голяма новина за българския спорт дойде след заседанието на Изпълнителното бюро на Международния олимпийски комитет (МОК)

Дафовска след катастрофата: Добре съм, бъдете здрави

Единствената българска олимпийска шампионка в зимните спортове Екатерина Дафовска успокои фенове и приятели след претърпяната катастрофа.