2. Зимни спортове
  3. Беломъжев със сребро от Световната купа по ски ориентиране

Беломъжев със сребро от Световната купа по ски ориентиране

Станимир Беломъжев спечели сребърен медал в спринта от световната купа по ски-ориентиране в Хааня (Естония).

Двукратният шампион на планетата остана на 9 секунди от титлата, след като финишира за 17:11 минути, срещу 17:02 минути за победителя Никлас Екснтрьом (Финландия). На трето място се нареди Аапо Випола (Финландия), който изостана със 17 секунди от своя сънародник.

В надпреварата при жените участничката на две олимпиади в ски бягането Антония Григорова нямаше ден и завърши на 25-о място. Тя е на 3:28 минути от Юдита Траублайте (Литва) – 18:07 минути, която изпревари с 5 секунди световната шампионка Магдалена Олсон (Швеция).

Много силно представяне записа другата българка - Андрея Дяксова, която влезе в топ 15. Талантливата състезателка е на 11-а позиция с изоставане на 2:07 минути от Траублайте.

Програмата на Световната купа по ски ориентиране в Естония продължава утре с преследването, а в неделя е средната дистанция. При мъжете участват 62 състезатели, а при жените - 44.