Далас намали изоставането си в серията с Лас Вегас

След 4:2 в петата среща от финалните плейофи в Западната конференция на НХЛ

Далас спечели с 4:2 като гост на Лас Вегас в петата среща от финалната серия на плейофите в Западната конференция на Националната хокейна лига (НХЛ) на САЩ и Канада.

Успехът беше втори пореден за тима, който изостава с 2:3 победи в серията. Шестата среща ще се играе на 30 май в Далас, а победителят от двойката ще играе с Флорида на финала за Купа "Стенли".

Два гола за успеха реализира Тай Деландреа, който беше точен в рамките на 87 секунди между 51-ата и 53-ата минута. Той за първи път в кариерата си бележи два пъти в един двубой. По едно попадение добавиха Люк Гленденинг в 16-ата и Джейсън Робъртсън в 26-ата минута.

След първите две части резултатът беше равен, но с двете си попадения в третата Деландреа донесе успеха на своя тим.

Вратарят Джейк Йотингер направи 27 спасявания, а Томас Харли се отличи с две асистенции.

За Вегас се разписаха Иван Барбашев в 14-та и Чандлър Стивънсън в 24-ата минута. Руският нападател вкара шестия си гол в плейофите. Той има 8 асистенции в 16 мача.

Стражът на тима Ейдън Хил отрази 30 удара към своята врата.

ОБЗОР: Ванкувър се класира за полуфиналите на Западната конференция