Деветима състезатели представят България на европейското по шорттрек

Деветима състезатели представят България на европейското по шорттрек

Състезанието се провежда в Чехия

Деветима състезатели ще представят България на европейското първенство по шорттрек за мъже и жени, което ще се проведе от петък до неделя в Млада Болеслав (Чехия). При жените ще стартират Марина Георгиева-Николова, Гергана Пацова, Рая Захариева, Кристина Вутева и Зорница Пенчева като само първите три от тях ще участват в индивидуалната надпревара.

При мъжете българските представители са Кирил Пандов, Цветан Цанков, Асен Йорданов и Даниел Застругов. Пандов и Цанков ще стартират в индивудуалните дисциплини.

България ще има участие и при щафетите мъже и жени на еврошампионата. 

Марина Георгиева-Николова от клуб "Айс пик" днес спечели титлата на 1000 метра на държавното първенство по шорттрек за време. След нея останаха съотборничките й Гергана Пацова и Рая Захариева.

При мъжете победител стана Кирил Пандов (Славия), следван от Цветан Цанков (Славия) и Асен Йорданов (Айс пик).

Лора Христова сред световните звезди на специален старт в биатлона

Българката е потвърдила участие в необичайна надпревара във Фрасиноро, Италия

Каролина спечели Купа "Стенли" за втори път (ВИДЕО)

Каролина Хърикейнс надделя над домакина Вегас Голдън Найтс с 3:0 и с третия си пореден успех във финалната серия в Националната хокейна лига триумфира с 4:2 победи, за да спечели за втори път в историята си Купа "Стенли" след първия  си триумф преди две десетилетия.

Каролина е на победа от титлата в НХЛ (ВИДЕО)

Хърикейнс се наложиха с 4:2 над Вегас

Русия аут от Световното първенство по хокей на лед

Международната федерация по хокей на лед (IIHF) не включи Русия в списъка с отбори, участващи в мъжкото Световно първенство през 2027 година, въпреки че ръководният орган отмени забраната си за страната миналия месец, предаде Ройтерс.

Драма и Вегас Голдън Найтс поведе в серията за Купа "Стенли"(ВИДЕО)

Вегас Голдън Найтс спечели с 5:4 след две продължения третия мач от серията с Каролина Хърикейнс за титлата в Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

Хокейният треньор на Германия подаде оставка

Харолд Крайс напуска поста старши треньор на германския национален отбор по хокей на лед за мъже, след като не успя да изведе тима до медалите на Олимпийските игри и Световното първенство.