Домрачова стигна до златото в Хохфилцен

Състезателката от Беларус повали всичките 10 мишени

Даря Домрачова от Беларус спечели спринта на 7.5 километра от Световната купа по биатлон в австрийския зимен център Хохфилцен.

31-годишната Домрачова преодоля трасето за 22:40.2 минути и повали всичките 10 мишени. Така тя записа 29-а победа в кариерата си за Световната купа.

Втора на 22.1 секунди с една грешка в стрелбата завърши двукратната олимпийска шампионка в дисциплината Анастасия Кузмина (Словакия).

Секссимволът в биатлона Доротеа Виерер (Италия) финишира трета с пасив от 30.6 секунди и с 9 от 10 свалени мишени.

Българките останаха извън първите 60 и не се класираха за утрешното преследване. Емилия Йорданова е 68-а с два пропуска и на 2:57.0 минути след победителката Домрачова.

Стефани Попова завърши 86-а без грешка в стрелбата и пасив от 3:37.7 минути, а Десислава Стоянова е 90-а от 102 финиширали с четири грешки и изоставане от 3:52.6 минути.

В класирането за Световната купа след четири старта начело е Жюстин Бреза (Франция) със 160 точки, следвана от Денизе Херман със 151 точки и Синьове Солемдал (Норвегия) със 145 точки.

Бреза финишира 23-а в състезанието с три пропуснати мишени и пасив от 1:25.9 минута, а Херман остана 28-а с 4 грешки и изоставане от 1:40.1 минути.

Носителката на Световната купа по биатлон Лаура Далмайер (Германия) финишира 16-а в първия си старт за новия сезон. Тя пропусна две мишени и остана на 1:10.4 минута зад Домрачова.