Двама от най-добрите състезатели на Япония по фигурно пързалян се отказаха

Двама от най-добрите състезатели на Япония по фигурно пързалян се отказаха

Мики Андо се посвещава на детето си, но решението на Нобунари Ода е доста изненадаващо

Двама от най-добрите състезатели по фигурно пързаляне на Япония - Мики Андо и Нобунари Ода обявиха, че прекратяват кариерата си. 

Двукратната световна шампионка Мики Андо не успя да се класира за трети път в кариерата си на олимпийския игри, завършвайки седма в крайното класиране на първенството на Япония със 171.12 точки. 

26-годишната Андо, която през април роди своята дъщеричка, съобщи, че се отказва в профила си в Туитър.  "Днес ще бъде последното ми участие като състезател. Искам да полетя днес. И искам да се пързалям с цялото си сърце", заяви японката. 

Андо, единствената жена в историята, която изпълни четворен скок в състезание, остана пета на Олимпиадата във Ванкувър 2010 и 15-а в Торино 2006. 

Решението на Нобунари Ода е доста изненадващо. Той също обаче не успя да попадне в тима на Япония за турнира по фигурно пързаляне на Игрите в Сочи 2014. 26-годишният Ода, световен шампион за юноши от 2005-а и шампион на Япония за 2009-а, заяви, че иска да стане треньор и да остане свързан със спорта. 

IBU вкара Банско в новата лятна верига по биатлон

България ще се представи с пълни състави от по четирима при мъжете и при жените

Подиум за Владимир Зографски в лятната Гран при във Висла

Най-добрият български състезател бе шести след първия скок на голямата шанца

Обвиниха треньор в сексуален тормоз

Жоел Шенал, олимпийският вицешампион в гигантския слалом през 2006 г., е временно отстранен от Френската федерация по ски заради обвинения в сексуален тормоз над непълнолетни.

Мълния уби олимпийски медалист

Бившият норвежки скиор и бронзов медалист от Олимпийските игри във Ванкувър 2010 - Аудун Грьонволд, почина трагично на 49-годишна възраст, след като бе ударен от мълния.

Олимпийските медали: Две половини, които се събират

Зимните олимпийски игри в Милано и Кортина са първите с два града домакини в името си и по този повод медалите за събитието  представляват "две половини, които се събират в едно цяло“.

Следващият в НХЛ плаща над 2 милиарда долара

Следващият отбор, който ще поиска да влезе в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), трябва да плати над 2 милиарда долара

Олимпийска шампионка гръмна с допинг

Олимпийската шампионка в ски бягането Виктория Карл е дала положителна проба за забранено вещество, съобщава агенция ДПА

БФСки с бюджет от над 5.5 млн. лева за 2025 г.

Българската федерация по ски (БФСки) проведе днес в София годишното си Общо отчетно събрание. Форумът бе ръководен от генералния секретар на федерацията Пепа Мицева.

Световният шампион в сноуборда Тервел Замфиров национал и в рафтинга

Световният шампион по сноуборд Тервел Замфиров ще представи България в още един спорт – рафтинга.