Джипове за руските медалисти от Олимпиадата

Премиерът на Руската федерация Дмитри Медведев връчи ключовете на джипове Мерцедес на руските спортисти, спечелили медал на Зимните олимпийски игри в Сочи

Премиерът на Руската федерация Дмитри Медведев връчи ключовете на джипове Мерцедес на руските спортисти, спечелили медал на Зимните олимпийски игри в Сочи по-рано през месеца. Белите луксозни возила бяха украсени с логото на руския олимпийски отбор, а церемонията се състоя в Москва. Бронзовите медалисти получиха модели GLK, чиято стартова цена е около 40 хиляди долара. Спечелилите сребро взеха модели ML на стойност около 50 хиляди долара, а шампионите бяха наградени с луксозните модели G, чиято стартова цена е над 110 хиляди долара.

Някои от призьорите, сред които 15-годишната фигуристка Юлия Липницкая и 17-годишната й съотборничка Аделина Сотникова все още нямат книжки за управление на автомобил, но Медведев обясни, че и този проблем е решен, като те ще имат лични шофьори, разходите за които се поемат от "Фонда за подпомагане на олимпийските спортисти на Русия".

Русия спечели първото място в крайното класиране по медали на домашната си Олимпиада в Сочи, като взе рекордните в историята си 33 медала, 13 от които златни.