Фамозно: България има световен шампион по сноуборд! (ВИДЕО)

Фамозно: България има световен шампион по сноуборд! (ВИДЕО)
Източник: БГНЕС

След титлата при юношите, 20-годишният Тервел Замфиров взе тази и при мъжете

Новата звезда в българския и световен сноуборд Тервел Замфиров пренаписа историята като стана световен шампион в паралелния слалом на Мондиала за мъже в Енгадин, Швейцария!

20-годишният планетарен първенец за подрастващи взе и златото при мъжете след успех във финала над австриеца Арвин Аунер.

Така той стана първият българин в снежните зимни спортове, който е световен шампион.

В осминафиналите Замфиров победи германеца Оле-Микел Прантл с преднина от само 0.09 секунди. Българинът изоставаше с близо половин секунда спрямо Прантл на първа контрола, но успя да навакса в долната част на трасето и да стигне до победата.

Не по-малко драматичен бе и успехът му на четвъртфиналите над друг германец - Щефан Баумайстер. В него двамата караха рамо до рамо, но българинът успя да изпревари световния вицешампион в паралелния гигантски слалом с 0.11 секунди.

На полуфиналите Замфиров спечели срещу италианеца Аарон Марк с 0.13 секунди разлика. Както в осминафинала с Прантл, така и тук младият софиянец трябваше да навакса изоставане на междинната контрола, но отново показа отлична скорост в края.

Останалите български състезатели, които взеха участие в днешния паралелен слалом, не успяха да преминат в квалификациите.

При жените световна шампионка стана японката Цубаки Мики, която победи във финала чехкинята Естер Ледецка. Бронзовият медал е за нидерландката Мишел Декер.

Обвиниха треньор в сексуален тормоз

Жоел Шенал, олимпийският вицешампион в гигантския слалом през 2006 г., е временно отстранен от Френската федерация по ски заради обвинения в сексуален тормоз над непълнолетни.

Мълния уби олимпийски медалист

Бившият норвежки скиор и бронзов медалист от Олимпийските игри във Ванкувър 2010 - Аудун Грьонволд, почина трагично на 49-годишна възраст, след като бе ударен от мълния.

Олимпийските медали: Две половини, които се събират

Зимните олимпийски игри в Милано и Кортина са първите с два града домакини в името си и по този повод медалите за събитието  представляват "две половини, които се събират в едно цяло“.

Следващият в НХЛ плаща над 2 милиарда долара

Следващият отбор, който ще поиска да влезе в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), трябва да плати над 2 милиарда долара

Олимпийска шампионка гръмна с допинг

Олимпийската шампионка в ски бягането Виктория Карл е дала положителна проба за забранено вещество, съобщава агенция ДПА

БФСки с бюджет от над 5.5 млн. лева за 2025 г.

Българската федерация по ски (БФСки) проведе днес в София годишното си Общо отчетно събрание. Форумът бе ръководен от генералния секретар на федерацията Пепа Мицева.

Световният шампион в сноуборда Тервел Замфиров национал и в рафтинга

Световният шампион по сноуборд Тервел Замфиров ще представи България в още един спорт – рафтинга.

Флорида Пантърс отново е шампион на НХЛ

Отборът на Флорида Пантърс защити титлата си в Националната хокейна лига на САЩ и Канада, след като надделя във финалната серия над Едмънтън Ойлърс с 4-2 победи.

Флорида направи огромна крачка към защита на титлата в НХЛ

След нова победа над Едмънтън