Феновете в Уинипег изкупиха 13 хиляди сезонни билета за 17 минути

Феновете в Уинипег изкупиха 13 хиляди сезонни билета за 17 минути

Уинипег се завръща в най-силното хокейно първенство след 15 години, но в НХЛ бяха притеснени дали клубът ще издържи финансово и ще бъде конкурентен

Само за 17 минути бяха изкупени 13 хиляди сезонни билета за мачовете на новия отбор в Националната хокейна лига - Уинипег, съобщиха от Лигата.

Уинипег се завръща в най-силното хокейно първенство след 15 години, но в НХЛ бяха притеснени дали клубът ще издържи финансово и ще бъде конкурентен.

Миналия петък беше обявено, че Атланта Трашърс има сериозни финансови затруднения и няма как да продължи в първенството, а мястото беше дадено на Уинипег. Всъщност окончателното решение за приемането на новия отбор в НХЛ ще бъде взето на събранието на 21-и юни. Все още не е ясно и дали Уинипег ще продължи да играе с името Трашърс, тъй като целия град настоява да се върне традиционното Джетс. 

По-възрастните фенове пък искат тимът да се казва Уинипег Фалкънс в памет на отбора със същото име от 1920-а година, почти целият включен в олимпийския отбор на Канада и спечелил златните медали в Антверпен. Въпреки че новите собственици на клуба подеха сериозна кампания, за да агитират местните да подкрепят отбора, от това едва ли имаше особена нужда, тъй като в Манитоба хората са луди по хокея и изваждането на Джетс от НХЛ през 1996-а година беше прието много тежко. 

Пързалката, на която отборът ще играе мачовете си, се казва НТС Сентър и има капацитет от 15 хиляди места, който я прави най-малката в цялата лига. Въпреки това още при пускането на сезонните билети, 13 хиляди вече са изкупени и то само за 17 минути.

Маклин Селебрини с гол и асистенция при победа на Сан Хосе

Вижте всички резултати от тази нощ

Резултатите в НХЛ

Ето как свършиха битките на леда тази нощ

Четирикратен олимпийски шампион национал на 44 години

Четирикратният олимпийски шампион по ски скокове Симон Аман направи първа стъпка към участие в осмите си зимни игри, след като 44-годишният състезател беше номиниран в отбора на Швейцария за първите три състезания от Световната купа.

100 дни до Игрите в Милано-Кортина 2026: Рекорден приток на туристи

С все по-малко от 100 дни до откриването на Зимните олимпийски игри в Милано-Кортина 2026, данните за въздушния трафик показват експлозивен ръст на очакванията.

Новобранецът в НХЛ с два гола за Айлендърс

Първият в драфта на Националната хокейна лига (НХЛ) за 2025-а година Матю Шефер донесе победата на Ню Йорк Айлендърс с 3:2 над Калъмбъс две попадения, като вторият гол осигури равенството малко преди края.

400 фигуристи на турнира "Денкова-Стависки къп" в София

Близо 400 фигуристи от 34 нации ще участват в тазгодишното издание на международния турнир по фигурно пързаляне "Денкова-Стависки къп".

Монреал Канейдиънс надви Отава Сенатърс в НХЛ

Вижте всички резултати от тази нощ

Резултати от НХЛ

Тази нощ се изиграха три мача

Милано-Кортина 2026 – ключът към бъдещето на Зимните олимпийски игри

Предстоящите Зимни олимпийски игри в Милано и Кортина се смятат за решаващ момент за бъдещето на целия олимпийски модел.