Флорида е на победа от класиране за полуфиналните плейофи в НХЛ

Пантърс надвиха Торонто и в третия мач

Сам Райнхарт вкара в 3:02 минута на продължението за победата на Флорида над Торонто с 3:2, с която тимът се приближи само на една победа от класиране за полуфиналните плейофи в Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

"Пантерите" водят с 3:0 в серията и ще продължат напред при победа в четвъртия мач у дома в сряда. Победата е шеста поредна за Флорида в плейофите, което е нов клубен рекорд.

Антони Дюклер и Картър Верхаг вкараха другите попадения за успеха, а Арън Екблад се отличи с две асистенции.

За Торонто точни бяха Ерик Густафсон и Сам Лафърти.

Ню Джърси спечели убедително с 8:4 срещу Каролина и намали изоставането си в серията на 1:2.

Джак Хюз отбеляза два гола и направи две асистенции, Нико Хишиер добави гол и асистенциия за успеха.

Вратарят на Ню Джърси Витек Ванечек направи 26 спасявания в първия си мач като титуляр от 20 април.

Сиатъл разгроми Лас Вегас със 7:2 и поведе с 2:1 победи в серията. Мати Бениерс, Алекс Венберг, Ели Толванен и Джъстин Шулц се отчетоха с по един гол и асистенция за успеха на Сиатъл.