Фуркад спечели преследването, Клечеров 39-и

Фуркад спечели преследването, Клечеров 39-и

Мартен Фуркад (Франция) спечели преследването на 12.5 километра за мъже - първи старт от Световната купа по биатлон за мъже в шведския курорт Йостерсунд.

Мартен Фуркад (Франция) спечели преследването на 12.5 километра за мъже - първи старт от Световната купа по биатлон за мъже в шведския курорт Йостерсунд.

Фуркад финишира с време 32:56,0 минути и завърши без грешка в стрелбата. За него това е втори успех в три старта след победата в индивидуалната дисциплина на 20 км в петък. Втори се класира Емил Хегле Свендсен (Норвегия), който направи 2 грешки на огневия рубеж и изостана с 25.5 секунди.

Трети е Ярослав Соукуп (Чехия) с 1 грешка, на 26.9 секунди.

Носителят на Световната купа за миналия сезон Тарей Бьо (Норвегия) завърши четвърти с три грешки в стрелбата и на 52.0 секунди след победителя.

Двама българи участваха в състезанието. Михаил Клечеров е 39-ти с три грешки и на 3:46.1 минути след Фуркад. Красимир Анев е 44-ти с четири грешки в четирите стрелби, на 4:05.5 минути след победителя.

В класирането за Световната купа начело е Мартен Фуркад (Франция) със 163 точки, пред Карл-Йохан Бергман (Швеция) със 122 точки и Емил Хегле Свендсен (Норвегия) със 122 точки.
Обвиниха треньор в сексуален тормоз

Жоел Шенал, олимпийският вицешампион в гигантския слалом през 2006 г., е временно отстранен от Френската федерация по ски заради обвинения в сексуален тормоз над непълнолетни.

Мълния уби олимпийски медалист

Бившият норвежки скиор и бронзов медалист от Олимпийските игри във Ванкувър 2010 - Аудун Грьонволд, почина трагично на 49-годишна възраст, след като бе ударен от мълния.

Олимпийските медали: Две половини, които се събират

Зимните олимпийски игри в Милано и Кортина са първите с два града домакини в името си и по този повод медалите за събитието  представляват "две половини, които се събират в едно цяло“.

Следващият в НХЛ плаща над 2 милиарда долара

Следващият отбор, който ще поиска да влезе в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), трябва да плати над 2 милиарда долара

Олимпийска шампионка гръмна с допинг

Олимпийската шампионка в ски бягането Виктория Карл е дала положителна проба за забранено вещество, съобщава агенция ДПА

БФСки с бюджет от над 5.5 млн. лева за 2025 г.

Българската федерация по ски (БФСки) проведе днес в София годишното си Общо отчетно събрание. Форумът бе ръководен от генералния секретар на федерацията Пепа Мицева.

Световният шампион в сноуборда Тервел Замфиров национал и в рафтинга

Световният шампион по сноуборд Тервел Замфиров ще представи България в още един спорт – рафтинга.

Флорида Пантърс отново е шампион на НХЛ

Отборът на Флорида Пантърс защити титлата си в Националната хокейна лига на САЩ и Канада, след като надделя във финалната серия над Едмънтън Ойлърс с 4-2 победи.

Флорида направи огромна крачка към защита на титлата в НХЛ

След нова победа над Едмънтън