Георгиев с 18 спасявания за победа на Клорадо

Александър Георгиев отрази 18 удара, а Валери Ничушкин вкара куриозен гол 30 секунди след началото на продължението и Колорадо Аваланч реализира обрат от три попадения за победа с 4:3 срещу Ванкувър Канъкс. Така шампионите от 2022 се изкачиха на първо място в Централната дивизия.

Колорадо започна продължението с пауърплей, след като в края на редовното време защитникът Карсън Суси получи две минути на пейката заради шайба над огражденията. Нейтън Маккинън изпрати решаващия удар, а шайбата рикошира в бранителя Ноа Юлсен и удари визьора на Ничушкин, след което влезе във вратата на Канъкс за един от най-куриозните голове през сезона.

Маккинън и Мико Рантанен записаха по едно попадение и една асистенция, а Рос Колтън заби четвъртата шайба за Колорадо. Аваланч вече са само на три точки от лидера в Западната конференция Ванкувър.

Густав Нюквист вкара гол и подаде за още един, а Нешвил Предатърс продължи серията си от точки в 13-и пореден мач с победа с 4:2 срещу Уинипег Джетс. Кийфър Шерууд, Филип Форсберг и Джейсън Зъкър също се разписаха за Предатърс, които изостават със седем точки от Джетс на четвъртото място в Централната дивизия. Уинипег е с две зад Далас и Колорадо.

Зак Хайман отбеляза хеттрик, а Леон Драйзайтел завърши с четири точки при разгромното 7:2 в полза на Едмънтън Ойлърс срещу Вашингтон Кепиталс. Германският национал вкара една шайба и подаде за три гола за канадците, които са с баланс 20-4-1 в последните си 25 мача като домакини.

Конър Макдейвид се отчете с попадение и две асистенции, а Стюърт Скинър направи 23 спасявания за 30-ата си победа през сезона.

ОБЗОР: Ванкувър се класира за полуфиналите на Западната конференция