Хиршер спечели гигантския слалом в Гармиш-Партенкирхен

Хиршер спечели гигантския слалом в Гармиш-Партенкирхен

Хенрик Кристоферсен завърши едва четвърти

Марсел Хиршер спечели 55-а си победа и 120-и подиум в алпийските ски за мъже, след като завърши на първо място в гигантския слалом в Гармиш-Партенкирхен. Шесткратния победител в световната купа имаше огромен аванс след първия манш и го защити във втория, след като завърши с общо време 2:40.18 минути.



С победата си Хиршер увеличи и преднината си на върха в генералното класиране, след като неговият основен съперник за световната купа и в дисциплината Хенрик Кристоферсен завърши едва четвърти.



Норвежецът, който вече изостава с 224 точки от австриеца в общото подреждане, беше втори след първия манш, но направи слаб втори старт.



Трети в класирането за световната купа е норвежецът Аксел Лунд Свиндал, който е с 538 точки зад Хиршер.



Хиршер завърши отделните маншове с 1:18.64 и 1:21.54 минути, а неговият сънародник Мануел Фелер изостана с 1.57 секунди на второто място. Трети завърши американецът Тед Лигети, който преди четири години спечели последния гигантски слалом преди олимпийски игри и защити тази победа със златен медал от Сочи. Той изостана с 1.69 секунди.



Успехът в Гармиш-Партенкирхен беше десети за сезона за Хиршер, което е негов личен рекорд. Освен това, той изпревари австриеца Херман Майер по победи за световната купа и вече е само зад шведската легенда Ингемар Стенмарк (86) в мъжките стартове. Само Майер и Стенмарк, и двамата с по 13, имат повече победи от Хиршер в рамките на един сезон.

Лора Христова сред световните звезди на специален старт в биатлона

Българката е потвърдила участие в необичайна надпревара във Фрасиноро, Италия

Каролина спечели Купа "Стенли" за втори път (ВИДЕО)

Каролина Хърикейнс надделя над домакина Вегас Голдън Найтс с 3:0 и с третия си пореден успех във финалната серия в Националната хокейна лига триумфира с 4:2 победи, за да спечели за втори път в историята си Купа "Стенли" след първия  си триумф преди две десетилетия.

Каролина е на победа от титлата в НХЛ (ВИДЕО)

Хърикейнс се наложиха с 4:2 над Вегас

Русия аут от Световното първенство по хокей на лед

Международната федерация по хокей на лед (IIHF) не включи Русия в списъка с отбори, участващи в мъжкото Световно първенство през 2027 година, въпреки че ръководният орган отмени забраната си за страната миналия месец, предаде Ройтерс.

Драма и Вегас Голдън Найтс поведе в серията за Купа "Стенли"(ВИДЕО)

Вегас Голдън Найтс спечели с 5:4 след две продължения третия мач от серията с Каролина Хърикейнс за титлата в Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

Хокейният треньор на Германия подаде оставка

Харолд Крайс напуска поста старши треньор на германския национален отбор по хокей на лед за мъже, след като не успя да изведе тима до медалите на Олимпийските игри и Световното първенство.