Hyundai ще спонсорира двукратната шампионка от Гран При състезанията по фигурно пързаляне

Hyundai ще спонсорира двукратната шампионка от Гран При състезанията по фигурно пързаляне

Hyundai Motor Company, един от най – големите футболни спонсори в света, обяви официално, че ще спонсорира и Юна Ким- двукратна шампионка от Гран При състезанията по фигурно пързаляне и национална гордост на Корея в областа на спорта. С това Hyundai се стреми да насърчи развитието на зимните спортове в страната и да прдобие още по голяма познаваемост на марката си.

Hyundai Motor Company, един от най – големите футболни спонсори в света, обяви официално, че ще спонсорира и Юна Ким- двукратна шампионка от Гран При състезанията по фигурно пързаляне и национална гордост на Корея в областа на спорта. С това Hyundai се стреми да насърчи развитието на зимните спортове в страната и да прдобие още по голяма познаваемост на марката си.

От автомобилния производител обявиха днес, че спонсорството на Ким ще продължи до Декември месец 2010. На специалната пресконференция, проведена в централата на Hyundai в Сеул, присъстваха Ким, вице-президентът на Hyundai Motor- Джеймс Чой и над 100 медийни представителя.

„ Ние, в Hyundai се гордеем и сме изключително доволни от факта, че ще спонсорираме Юна, която носи истинска радост и надежда на корейския народ.” , каза г-н Чой. „ Знаем, че тя е работила упорито, за да бъде това, което е в момента и й пожелаваме много успехи в състезанията през следващата година.”

Графикът на Ким за 2009 година е доста натоварен. Тя планира да участва на Световното първенство по фигурно пързаляне, участие на финалите на Гран При състезанието и участие на зимните олимпийски игри във Ванкувър през 2010. Решението на Hyundai  да спонсорира Юна Ким е с цел да й помоне тя да се представи на тези състезания по най- добрия начин, на който е способна. Издигането на Юна Ким в челните места сред световните състезателки по фигурно пързаляне напълно отговаря на имиджът на Hyundai, чиито автомобили също се превърнаха в едни от водещите на европейския пазар, що се отнася до сигурност и качества.

„ Винаги съм завиждала на чуждестранните фигуристки, които са били спонсорирани от големи корпорации” каза Ким. „ Сега съм много горда, че ще бъда спонсорирана от Hyundai Motor и обещавам да дам всичко от себе си, за да се превърна в най- добрата фигуристка и да се прочуя в целия свят, точно както Hyundai .“

Както спонсор, Hyundai ще бъде и организатор на събития и групи от поддръжници в подкрепа на Юна Ким. Освен това за удобството на фигуристката, по време на Гран При състезанието проведено този Дeкември в град Гоянг, северозападно от Сеул, беше осигурена най- новата и луксозна лимузина на Hyundai – Genesis. Тогава Ким спечели второ място, като за пореден път повиши южнокорейския статут във фигурното пързаляне
 
Зографски преодоля квалификацията в Клингентал

Българинът с 27-о място в пресявките

Милена Тодорова 12-а в спринта от Световната купа по биатлон

Българката не направи нито една грешка в стрелба, като повали и десетте си мишени

Българите извън топ 60 в спринта от Световната купа по биатлон

Италианецът Томазо Джакомел триумфира в Хонфилцен

Историческо: Линдзи Вон с първа победа за Световната купа от над 7 години

Легендата спечели спускането в Санкт Мориц

Снуп Дог става треньор на зимните олимпийци на САЩ

Американският рапър Снуп Дог ще бъде почетен треньор на отбора на САЩ на Зимните олимпийски игри през 2026 година в Италия, съобщават от Олимпийския комитет на страната (USOPC)

Резултатите в НХЛ

Срещи от редовния сезон на Националната хокейна лига (НХЛ) на САЩ и Канада:

Конър Бедард поведе Чикаго при успеха над Ню Йорк Рейнджърс в НХЛ

Вижте резултаите от НХЛ

Продажбите на билети за Зимните игри в Италия са достигнали близо 70%

Тези за Параолимпийските игри изостават, обявиха от МОК

Линдзи Вон най-бърза в тренировка за първото спускане за сезона

Кайса Викхоф Ли остана втора