Иван Дончев на полуфинал на Световното първенство по шорттрек в Пекин

Иван Дончев на полуфинал на Световното първенство по шорттрек в Пекин

Иван Дончев се класира за полуфиналите на 1500 метра на Световното първенство по шорттрек за мъже и жени, което започна днес в китайската столица Пекин.

Българинът зае второ място в пета четвъртфинална серия на дистанцията с време 2:26.487 минути и така си гарантира място сред 19-е най-добри в света.

Дончев, който е единственият български представител, ще участва на репешажите на 500 и на 1000 метра. В спринта той зае четвърта позиция в трета предварителна серия с  40.897 секунди, а на 1000 метра остана четвърти в четвърта серия с 1:25.891 минута.

Шампионатът на планетата в Пекин ще продължи до неделя. Българинът е там заедно със старши треньора на националния отбор и двукратна олимпийска вицешампионка Евгения Раданова.

Снимка: БГНЕС

Весела Лечева: Българските спортисти изиграха ключова роля за запазването на сноуборда

Бившият президент на ФИФА Йозеф Блатер намекна, че наследникът му Джани Инфантино трябва да напусне поста си след случая с Фоларин Балогун на Мондиал 2026.

 Отлично! МОК остави остави алпийския сноуборд в олимпийската програма

Голяма новина за българския спорт дойде след заседанието на Изпълнителното бюро на Международния олимпийски комитет (МОК)

Дафовска след катастрофата: Добре съм, бъдете здрави

Единствената българска олимпийска шампионка в зимните спортове Екатерина Дафовска успокои фенове и приятели след претърпяната катастрофа. 

Екатерина Дафовска оцеля в тежка катастрофа на “Тракия”

Колата на олимпийската златна медалистка се е обърнала

Лора Христова сред световните звезди на специален старт в биатлона

Българката е потвърдила участие в необичайна надпревара във Фрасиноро, Италия

Каролина спечели Купа "Стенли" за втори път (ВИДЕО)

Каролина Хърикейнс надделя над домакина Вегас Голдън Найтс с 3:0 и с третия си пореден успех във финалната серия в Националната хокейна лига триумфира с 4:2 победи, за да спечели за втори път в историята си Купа "Стенли" след първия  си триумф преди две десетилетия.