Канада надви САЩ след продължение и спечели хокейния турнир Четирите нации

Канада надви САЩ след продължение и спечели хокейния турнир Четирите нации

Конър Макдейвид отбеляза победния гол

Отборът на Канада победи големия си противник САЩ с 3:2 след продължение, за да спечели завладяващия финал на хокейния турнир Четирите нации в Бостън (САЩ) в четвъртък и да приключи с трофей надпреварата, обхваната от политическо напрежение.

Конър Макдейвид отбеляза победния гол, след като канадският вратар направи няколко ключови спасявания.

Напрегнатите събития на леда отразиха геополитическото напрежение, кипящо в Северна Америка, откакто президентът на САЩ Доналд Тръмп встъпи в длъжност миналия месец, а преди състезанието Тръмп разговарял с тима на САЩ, за да демонстрира подкрепата си.

Канадският премиер Джъстин Трюдо реагира след финала. "Не можете да вземете нашата страна – и не можете да вземете нашата игра“, написа той в социалните платформи, цитиран от агенция "Ройтерс".

Въпреки че дикторът в залата публично призова за уважение към националните химни на двата отбора, се чуха освирквания от много фенове на САЩ по време на изпълнението канадския химн преди мача в Бостън. Канадските фенове се подиграваха на националния химн на САЩ на срещата в Монреал през миналата седмица, която американците спечелиха с 3:1.

"Само за да видя реакцията и да знам какво означава това за нас...", каза Макдейвид, попитан кое е най-приятното нещо от победата.

"Знам, че това е просто кратък турнир и не е олимпийски златен медал или нещо подобно, но означава светът за нашия отбор, както можете да видите. Всички се бориха толкова здраво през цялата седмица. Беше специално", добави канадският национал.

В първото издание на турнира участваха още съставите на Финландия и Швеция.

Тимът на Канада поведе с 1:0 след гол на Нейтън Маккинън, преди Брейди Ткачук да изравни за 1:1. САЩ поведе през втория период чрез Джейк Сандерсън, а канадецът Сам Бенет да изравни и последва яростно продължение, в което Макдейвид се превърна в героя за Канада.

Турнирът, който Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ) представи вместо своя традиционен Мач на звездите, беше изключително успешен с мача в събота между САЩ и Канада, който привлече 10.1 милиона зрители, според НХЛ.

Очаква се резултатите от финала да бъдат още по-високи, както по отношение на гледаемостта, така и по отношение на спортните залагания.

 

Снимка: БГНЕС

Каролина е на победа от титлата в НХЛ (ВИДЕО)

Хърикейнс се наложиха с 4:2 над Вегас

Русия аут от Световното първенство по хокей на лед

Международната федерация по хокей на лед (IIHF) не включи Русия в списъка с отбори, участващи в мъжкото Световно първенство през 2027 година, въпреки че ръководният орган отмени забраната си за страната миналия месец, предаде Ройтерс.

Драма и Вегас Голдън Найтс поведе в серията за Купа "Стенли"(ВИДЕО)

Вегас Голдън Найтс спечели с 5:4 след две продължения третия мач от серията с Каролина Хърикейнс за титлата в Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

Хокейният треньор на Германия подаде оставка

Харолд Крайс напуска поста старши треньор на германския национален отбор по хокей на лед за мъже, след като не успя да изведе тима до медалите на Олимпийските игри и Световното първенство.

Малена Замфирова хвърли патериците и вече тренира!

Бащата на младата ни надежда заяви, че тя се готви за новия сезон

Битката за най-стария трофей: Каролина и Лас Вегас в челен сблъсък за Купа “Стенли”

Хокейните фенове все още имат предостатъчно време, за да направят следващите си предвиждания