Кошмарно: Чехкиня е в кома след падане в Гармиш-Партенкирхен

Кошмарно: Чехкиня е в кома след падане в Гармиш-Партенкирхен

Чешката скиорка в алпийските дисциплини Тереза Нова претърпя мозъчна операция и беше поставена в медикаментозна кома

Тя падна много лошо по време на тренировка за съботното спускане за жени от Световната купа в Гармиш-Партенкирхен.

От Чешката федерация по ски съобщиха за агенция ДПА, че Нова "се е нуждаела от операцията на мозъка, за да бъде отстранен оток и кръвоизлив в мозъка". Операцията е извършена в най-близката болница до пистата, намираща се в градчето Мурнау. Ще има допълнителна информация за състоянието ѝ тогава, когато лекарите преценят, че е необходимо да изнесат.

Инцидентът е станал в петък по време на едно от тренировъчните спускания на пистата "Кандахар". Също така от федерацията съобщиха, че Тереза Нова "ще остане в изкуствена кома толкова дълго, колкото прецени екипът на болницата, че е необходимо".

26-годишната чехкиня се състезава в четири дисциплини на Олимпийските игри в Пекин през 2022-а година, като най-доброто ѝ постижение беше 14-о място в алпийската комбинация. Иначе е част от отбора на страната, заявен за Световната купа, от 2019-а година насам.

Италианска легенда открива ски сезона в Банско

Легендарният италиански слаломист Джорджо Роко ще бъде голямата звезда на откриването на зимния сезон в ски курорт номер 1 Банско на 13 декември.

Марко Одермат беше най-бърз в първия супергигантски слалом на сезона

Александър Омод Килде се завърна на пистата след близо две години отсъствие

Олимпийска шампионка в ските пропуска сезона

Олимпийската шампионка в ски алпийските дисциплини Лара Гут-Бехрами ще пропусне останалата част от сезона, след като получи разкъсване на кръстни връзки на коляното, съобщиха от Швейцарската федерация по ски в свое изявление в четвъртък.

Контузена звезда от НХЛ отново на леда

Звездата на хокейния Флорида Пантърс Матю Ткачък отново се пързаля, но все още няма точна дата, на която ще се завърне на леда и ще бъде пълноценен, съобщи агенция АР.

Зографски 24-и на голямата шанца във Фалун

Българинът Владимир Зографски остана на 24-о място в състезанието от Световната купа по ски скокове на голямата шанца във Фалун, Швеция

Зографски преодоля квалификациите във Фалун

Българинът премина с лекота квалификацията

Далас вкара осем гола на Едмънтън

В НХЛ

Тервел Замфиров: Без флаг на Игрите ще се скитаме без цел и посока

Стартът в Банско през януари е акцентът в програмата на водещите ни сноубордисти.

Владимир Зографски с най-доброто си класиране за сезона

Българинът завърши девети в първия старт във Фалун