Краси Анев 7-и на Европейското по биатлон

Краси Анев 7-и на Европейското по биатлон

Българинът завърши на седмо място в индивидуалната надпревара на 20 километра на Европейското първенство по биатлон в естонския зимен център Отепее

Българинът Красимир Анев завърши на седмо място в индивидуалната надпревара на 20 километра на Европейското първенство по биатлон в естонския зимен център Отепее.

Анев допусна три грешки при стрелбата и с три наказателни минути завърши с време 1:01:46.0 час. Той финишира на 1:58,0 минута след победителя Кристоф Кний от Германия, който допусна само една грешка на огневия рубеж.

Анев се движеше четвърти до средата на дистанцията на 41,8 секунди от първото място и само на 1,3 секунди от третото, но пропусна по една мишена в следващите си две стрелби, което се оказа фатално. Втори на 15,3 секунди също остана Олег Бережной от Украйна, а трети на 21,0 секунди финишира Алексей Волков. Двамата също допуснаха по една грешка при стрелбата.

От другите българи Мирослав Кенанов завърши 23-и с три грешки на 4:32,6 минути. Мартин Богданов е 44-и със седем пропуски при стрелбата на 8:56,7 минути, а Владимир Илиев не завърши. В състезанието се включиха 67 биатлонисти.

Надпреварата на 15 километра при жените премина без българско участие. Европейската титла спечели Катрин Хитцер от Германия. Тя допусна една грешка при стрелбата и завърши с време 50:14,0 минути. Втора на 37,9 секунди остана Диана Расимовичиуте (Литва) също с една грешка, а трета с две грешки завърши друга германка Франциска Хилдебранд 1:07,1 минута.

Едмънтън се класира за финала в Западната конференция на НХЛ

Резултати от мачовете тази нощ

Микаел Гранлунд реализира първи хеттрик в кариерата си в плейофите в НХЛ

Далас победи с 3:1 над гостуващия Уинипег Джетс

Резултатите в НХЛ

Ето как свършиха битките на леда тази нощ

ОБЗОР: Далас поведе на Унипег в плейофите на НХЛ

Александър Петрович и Мико Рантанен вкара голове през 49 секунди в последната третина и домакинът Далас Старс спечели с 5:2 срещу Уинипег Джетс в мач от плейофите на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ).

Гол секунда преди края на редовното време донесе първа победа на Вегас в плейофната серия

С гол на Райли Смит само една секунда преди изтичането на редовните 60 минут Вегас Голдън Найтс спечели с 4:3 гостуването си на Едмънтън Ойлърс в третия мач от полуфиналната серия в Западната конференция на Националната хокейна лига.

Уинипег изравни серията срещу Далас

Флорида с първа победа над Торонто

САЩ не остави шансове за Дания на Световното по хокей

"Янките" се наложиха над своя съперник с 5:0

Едмънтън с втора победа над Вегас

Вашингтон изравни серията срещу Каролина

Каролина и Едмънтън записаха победи в плейофите в НХЛ

Резултати от мачовете тази нощ