Линдвик води след първите два скока на Световното по ски-полети, Зографски отпадна

Линдвик води след първите два скока на Световното по ски-полети, Зографски отпадна

Третият и четвъртият скокове от индивидуалното състезание ще се проведат в събота

Норвежецът Мариус Линдвик води след първите два скока на Световното първенство по ски-полети, което се провежда във Викерсунд (Норвегия). Линдвик събра 457.5 точки от двата скока - 232.5 метра в първия скок и 226.5 метра във втория. Втори се нареди Щефан Крафт (Австрия) с 451.0 точки (225.5 метра/230.0). Явно двамата ще продължат дуела и утре, тъй като разликата с третия започна да расте и след втория скок, а трети е Домен Превц (Словения) с 437.6 (скокове от 231.5 м/222.5 м).

Българинът Владимир Зографски отпадна след първия скок. Той прелетя 172.0 метра, което му донесе 134.0 точки. Тези резултати го оставиха на 34-о място, на 4 позиции извън първите 30. Макар и да остана на 4 стъпки от първите 30, резултатът на Зографски беше далече от Грегор Дешванден (Швейцария), който минава напред със 152.8 точки.

Третият и четвъртият скокове от индивидуалното състезание ще се проведат в събота. В неделя е отборната надпревара.

Норвежците бяха сочени за фаворити, не само и заради факта, че се състезават у дома. Единствен, който беше приеман за техен конкурент, беше наистина Крафт. Линдвик, който е олимпийски шампион от Голямата шанца в Пекин, успя да се справи с трудните условия в последния си скок. Друг норвежец – Роберт Йохансон беше на четвърто място след първия скок, но сега е номер шест преди утрешните два скока, след като направи опити от 231 и 206 метра.

Точно преди стартовата надпревара, Йохан Форфанг шокира с 243 метра в тестовия кръг. За съжаление на скачача от Тромсьо, в първите два състезателни скока не успя да се пребори за подобен резултат, даде скокове от 223 и 212 метра. Това се оказа достатъчно за 9-то място.

Банско и Бормио - партньорство с поглед към бъдещето

Вижте подробности

Торонто изравни серията срещу Флорида

Седмият мач е в неделя вечер в Торонто

Каролина спечели серията с Вашингтон след успех с 3>1

Тимът на Каролина се наложи в петия мач в плейофите на НХЛ срещу Вашингтон с 3:1 и спечели серията общо с 4:1 успеха

Едмънтън се класира за финала в Западната конференция на НХЛ

Резултати от мачовете тази нощ

Микаел Гранлунд реализира първи хеттрик в кариерата си в плейофите в НХЛ

Далас победи с 3:1 над гостуващия Уинипег Джетс

Резултатите в НХЛ

Ето как свършиха битките на леда тази нощ

ОБЗОР: Далас поведе на Унипег в плейофите на НХЛ

Александър Петрович и Мико Рантанен вкара голове през 49 секунди в последната третина и домакинът Далас Старс спечели с 5:2 срещу Уинипег Джетс в мач от плейофите на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ).

Гол секунда преди края на редовното време донесе първа победа на Вегас в плейофната серия

С гол на Райли Смит само една секунда преди изтичането на редовните 60 минут Вегас Голдън Найтс спечели с 4:3 гостуването си на Едмънтън Ойлърс в третия мач от полуфиналната серия в Западната конференция на Националната хокейна лига.

Уинипег изравни серията срещу Далас

Флорида с първа победа над Торонто