Линдзи Вон спечели и второто спускане в Гармиш

Линдзи Вон спечели и второто спускане в Гармиш

Битката за Малкия кристален глобус става ожесточена

Линдзи Вон затвърди отличната си форма преди началото на олимпийските игри в Пьонгчанг с нова победа в Световната купа по ски алпийски дисциплини. Кралицата на скоростта триумфира и във второто спускане за уикенда в германския курорт Гармиш-Партенкирхен. Както и в събота, Вон изпревари София Годжа, но този път разликата между двете беше 11 стотни.

За разлика от първия старт този път спускането беше по оригиналната конфигурация на пистата "Кандахар", а Вон я измина за 1:37.92. Единствено тя слезе под 1:38 минути, за да спечели 81-ата си победа в Световната купа.

Вон вече е само на пет зад абсолютния рекордьор Ингемар Стенмарк, а за сезона американката спечели за четвърти път. В дисциплината спускане това е трета поредна победа за Вон и затвърждава мнението, че тя навлиза в много добра форма. Преди по-малко от месец тя премина през класиране извън топ 10 в Бад Клайнкирхайм, през подиум до три поредни успеха.

"Както казах и вчера, радвам се, че навлизам в добра форма, което за мен е най-важното. Днес се чувствах много добре, може би направих една или две малки грешки, но те не се отразиха на класирането ми", каза Вон. Голямата цел за сезона за американката е златен медал от олимпийските игри в Пьонгчанг.

Зад Вон и Годжа се нареди Тина Вайратер, която остана само на една стотна зад италианката. Разликите в спускането бяха много малки, като първите девет състезателки влязоха в една секунда, а десетата Никол Делаго изостана с 1.01 от Вон. Състезанието беше белязано и от много тежко падане на Стейси Кук. Опитната американка сгреши още в горната част на пистата, но се отърва без сериозни контузии, въпреки че беше транспортирана с шейна до медицинския център.

С победата на Вон в Гармиш битката за Малкия кристален глобус в спускането става ожесточена. Годжа продължава да води, но има само 23 точки повече от американката. Третата Вайратер е с 358 точи, 71 по-малко от Вон. До края на сезона остава само едно спускане, което ще се проведе във финалите в Оре, Швеция, на 14 март.

  •  
Флорида Пантърс отново е шампион на НХЛ

Отборът на Флорида Пантърс защити титлата си в Националната хокейна лига на САЩ и Канада, след като надделя във финалната серия над Едмънтън Ойлърс с 4-2 победи.

Флорида направи огромна крачка към защита на титлата в НХЛ

След нова победа над Едмънтън

Едмънтън изравни серията за Стенли Къп срещу Пантърс

Едмънтън направи голям обрат в срещата, след като след първата част губеше в резултата с 0:3

Хокейна легенда спира със спорта

Ти Джей Оши, който вкара четири гола от дузпи за победата на САЩ над домакина Русия на Олимпийските игри в Сочи през 2014 година и който стана шампион в Националната хокейна лига с Вашингтон Кепиталс през 2018 година, обяви края на състезателната си кариера.

Флорида поведе във финалната серия в НХЛ

Флорида победи с категоричното 6:1 у дома Едмънтън в третия мач от финалната серия в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ).

Флорида изравни серията за купа "Стенли"

Отборът на Флорида Пантърс изравни на 1:1 победи финалната серия в Националната хокейна лига

Едмънтън поведе срещу Флорида във финала за купа "Стенли" в НХЛ

Играе се до четири успеха

Международната федерация по хокей утвърди, че Олимпийските игри ще са без Русия

Международната федерация по хокей (IIHF) утвърди състава на групите за мъжкия и женския турнир по хокей на лед на Олимпийските игри през 2026, като Русия отсъства.

Едмънтън надделя убедително над Далас и ще срещне Флорида в битката за купа "Стенли"

Ще има повторение на финала в НХЛ от миналия сезон