Магдалена Нойнер спечели втори златен медал

Магдалена Нойнер спечели втори златен медал

Сексимволът на световния биатлон триумфира в масовия старт на Игрите във Ванкувър

Германката Магдалена Нойнер спечели своя втори златен медал от Зимните олимпийски игри във Ванкувър.

Сексимволът на световния биатлон направи две грешки в масовия старт на 12,5 километра, но бе недостижима за своите конкурентки с време от 35:19,6 минути. 23-годишната Нойнер изпревари с 5,5 секунди рускинята Олга Зайцева, която преди четири години в Торино стана олимпийска шампионка в щафетата с отбора на Русия.

Трета остана друга германка - Симоне Денкингер-Хаусвалд.

Въпреки че игрите във Ванкувър са олимпийският дебют на Нойнер, тя вече има три медала - на 16 февруари Магдалена спечели златен медал в преследването, а на 14 февруари - сребро в спринта след представителката на Словакия Анастасия Кузмина.   

Нойнер е шесткратна световна шампионка, като печели по три златни медала на световните първенства в Антерселва през 2007 година и в Йостерсунд през 2008 година. През 2008 година Нойнер става най-младата носителка на световната купа по биатлон.

Класиране на биатлон - 12.5 километра масов старт за жени:


1. Магдалена Нойнер   Германия    35:19.6 минути (2 грешки в стрелбата)

2. Олга Зайцева           Русия          35:25.1 (1)
3. Симоне Хаусвалд      Германия     35:26.9 (2)
4. Олга Медведцева     Русия           35:40.8 (0)
5. Тея Грегорин          Словения      35:49.0 (1)
6. Даря Дамрачова       Беларус       35:53.2 (1)
Микаел Гранлунд реализира първи хеттрик в кариерата си в плейофите в НХЛ

Далас победи с 3:1 над гостуващия Уинипег Джетс

Резултатите в НХЛ

Ето как свършиха битките на леда тази нощ

ОБЗОР: Далас поведе на Унипег в плейофите на НХЛ

Александър Петрович и Мико Рантанен вкара голове през 49 секунди в последната третина и домакинът Далас Старс спечели с 5:2 срещу Уинипег Джетс в мач от плейофите на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ).

Гол секунда преди края на редовното време донесе първа победа на Вегас в плейофната серия

С гол на Райли Смит само една секунда преди изтичането на редовните 60 минут Вегас Голдън Найтс спечели с 4:3 гостуването си на Едмънтън Ойлърс в третия мач от полуфиналната серия в Западната конференция на Националната хокейна лига.

Уинипег изравни серията срещу Далас

Флорида с първа победа над Торонто

САЩ не остави шансове за Дания на Световното по хокей

"Янките" се наложиха над своя съперник с 5:0

Едмънтън с втора победа над Вегас

Вашингтон изравни серията срещу Каролина

Каролина и Едмънтън записаха победи в плейофите в НХЛ

Резултати от мачовете тази нощ

Торонто удържа победата над Флорида

В първи мач от плейофите в НХЛ