Мари Дорен-Абер планира да прекрати кариерата си след края на сезона

Мари Дорен-Абер планира да прекрати кариерата си след края на сезона

"Изгубих форма и това ми влияе психологически"

 Френската биатлонистка Мари Дорен-Абер планира да прекрати кариерата си след края на сезона. Тя добави, че дори не е уверена дали ще може да участва на зимната олимпиада в Пьончан през февруари.


"Дълго време не съм имала такива лошо резултати. Не съм уверена в себе си и не знам какво трябва да направя, за да подобря нещата. Намирам се в това състояние от октомври и досега няма подобрение. Не знам дали ще мога да се върна в нужната форма", каза Дорен-Абер пред вестник "Екип". 

 
"Чудя се и относно участието му на олимпийските игри. Не съм си представяла подобна ситуация. Изгубих форма и това ми влияе психологически. В момента не изпитвам удоволствие от спорта", добави французойката. "Взех решение да завърша кариерата си още преди края на сезона, но не исках да говоря пред медиите за това.


Не си затварям вратата за завръщане в спорта, ако формата ми се подобри. Искам да приключа кариерата си през март, защото ако си тръгна през януари ще бъде разочароващо. Всичко е възможно", каза още биатлонистката. 
 
Най-добрият резултат на 31-годишната Дорен-Абер през този сезон в индивидуален старт е 14-о място в преследването в Йостерсунд и Хохфилцен. Французойката има два медала от олимпийски игри в кариерата си - сребърен с щафетата на 4 по 6 км и бронзов в спринта на 7.5 км от Ванкувър 2010. Освен това Дорен-Абер е спечелила 17 медала от световни първенства по биатлон, от които 5 златни, и има 12 победи в стартове за Световната купа.
Лора Христова сред световните звезди на специален старт в биатлона

Българката е потвърдила участие в необичайна надпревара във Фрасиноро, Италия

Каролина спечели Купа "Стенли" за втори път (ВИДЕО)

Каролина Хърикейнс надделя над домакина Вегас Голдън Найтс с 3:0 и с третия си пореден успех във финалната серия в Националната хокейна лига триумфира с 4:2 победи, за да спечели за втори път в историята си Купа "Стенли" след първия  си триумф преди две десетилетия.

Каролина е на победа от титлата в НХЛ (ВИДЕО)

Хърикейнс се наложиха с 4:2 над Вегас

Русия аут от Световното първенство по хокей на лед

Международната федерация по хокей на лед (IIHF) не включи Русия в списъка с отбори, участващи в мъжкото Световно първенство през 2027 година, въпреки че ръководният орган отмени забраната си за страната миналия месец, предаде Ройтерс.

Драма и Вегас Голдън Найтс поведе в серията за Купа "Стенли"(ВИДЕО)

Вегас Голдън Найтс спечели с 5:4 след две продължения третия мач от серията с Каролина Хърикейнс за титлата в Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

Хокейният треньор на Германия подаде оставка

Харолд Крайс напуска поста старши треньор на германския национален отбор по хокей на лед за мъже, след като не успя да изведе тима до медалите на Олимпийските игри и Световното първенство.