Милена Тодорова се класира на 25-о място в преследването на 10 км при девойките

Милена Тодорова се класира на 25-о място в преследването на 10 км при девойките

Победителка стана Маркета Давидова

Българката Милена Тодорова се класира на 25-о място в преследването на 10 километра при девойките до 20 години на световното първенство по биатлон в Отепяя (Естония). Шампионатът е за юноши, младежи и девойки до 18 и до 20 години. Тодорова направи четири грешки в четирите стрелби и остана на 5:30.0 минути зад победителката. Другата българка Мария Здравкова е на 56-о място с осем грешки и пасив от 12:12.2 минути. Победителка стана Маркета Давидова (Чехия), която допусна четири грешки и измина трасето за 32:52.6 минути.



При девойките до 18 години световна шампионка в преследването на 7.5 килограма стана Анастасия Гореева (Русия) с три грешки и време от 24:24.0 минути. Българката Любомира Пехливанска се нареди на 58-о място с 9 пропуснати мишени и изоставане от 7:39.9 минути.



При младежите до 20 години победител в преследването на 12.5 км стана Свере Дален Аспенес (Норвегия), който повали всичките 20 мишени и финишира за 34:16.7 минути. Кристиян Стоянов зае 28-о място с три грешки и изоставане от 6:00.1 минути, а Петър Велчев е 55-и с пет грешки и на 9:52.5 минути след победителя.

Следващият в НХЛ плаща над 2 милиарда долара

Следващият отбор, който ще поиска да влезе в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), трябва да плати над 2 милиарда долара

Олимпийска шампионка гръмна с допинг

Олимпийската шампионка в ски бягането Виктория Карл е дала положителна проба за забранено вещество, съобщава агенция ДПА

БФСки с бюджет от над 5.5 млн. лева за 2025 г.

Българската федерация по ски (БФСки) проведе днес в София годишното си Общо отчетно събрание. Форумът бе ръководен от генералния секретар на федерацията Пепа Мицева.

Световният шампион в сноуборда Тервел Замфиров национал и в рафтинга

Световният шампион по сноуборд Тервел Замфиров ще представи България в още един спорт – рафтинга.

Флорида Пантърс отново е шампион на НХЛ

Отборът на Флорида Пантърс защити титлата си в Националната хокейна лига на САЩ и Канада, след като надделя във финалната серия над Едмънтън Ойлърс с 4-2 победи.

Флорида направи огромна крачка към защита на титлата в НХЛ

След нова победа над Едмънтън

Едмънтън изравни серията за Стенли Къп срещу Пантърс

Едмънтън направи голям обрат в срещата, след като след първата част губеше в резултата с 0:3

Хокейна легенда спира със спорта

Ти Джей Оши, който вкара четири гола от дузпи за победата на САЩ над домакина Русия на Олимпийските игри в Сочи през 2014 година и който стана шампион в Националната хокейна лига с Вашингтон Кепиталс през 2018 година, обяви края на състезателната си кариера.

Флорида поведе във финалната серия в НХЛ

Флорида победи с категоричното 6:1 у дома Едмънтън в третия мач от финалната серия в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ).