Министър Кралев: Ще съм щастлив, ако успехът на Милица Мирчева запали повече деца за леката атлетика (СНИМКИ)

Министър Кралев: Ще съм щастлив, ако успехът на Милица Мирчева запали повече деца за леката атлетика (СНИМКИ)

Според Красен Кралев провеждането на Европейското първенство по кроскънтри в България е изключителен престиж за страната ни

„Милица Мирчева направи нещо невероятно. Нямах очаквания за толкова блестящо представяне от нейна страна, защото конкуренцията във възрастовата група на девойките под 23 години беше огромна. Очаквахме от Митко Ценов по-добро представяне, но теренът е изключително тежък, а той е по-фин бегач и тук му беше малко по-трудно. Сигурен съм, че той тепърва ще ни радва с успехите си, каза министър Кралев след представянето на Милица Мирчева, която спечели сребърно отличиеза България на Европейското първенство по кроскънтри. - Ще бъда изключително щастлив, ако повече български деца са гледали това състезание и са се запалили от успеха на Милица. Тя е герой, направи нещо изключително. Дано има повече последователи в атлетиката, защото напоследък успехите ни там са оскъдни. Всеки добър резултат и всеки медал ни е ценен”, подчерта министърът.



Според Красен Кралев провеждането на Европейското първенство по кроскънтри в България е изключителен престиж за страната ни, защото в състезанието участват близо 500 атлети от 35 държави, а над 10 телевизии го излъчват в цяла Европа.

„Прекрасно е, че България спечели това домакинство и успяхме да го проведем по един перфектен начин. Направихме всичко възможно в рамките на ограничените финансови възможности, които има министерството. Помогнахме, защото това първенство е едно от топ състезанията в календара на Европейската атлетическа асоциация. Това е огромен престиж за България и ние се справихме с организацията, за което благодаря на Българската федерация по лека атлетика. Не трябва да пропускаме такива възможности”, категоричен е Красен Кралев.



Министърът отличи призьорите при младежите до 23 години, където на първите три места се наредиха руските лекоатлети Илгизар Сафиулин (злато), Игор Максимови (сребро) и Владимир Никитин (бронз).



„Специално искам да благодаря на министър Кралев, който се включи изключително активно и помогна много за адекватното провеждане на състезанието, за да може организацията да съответства на нивото на такова първенство, каза председателят на Българската федерация по лека атлетика Добромир Карамаринов. - Благодаря на Европейската централа, на правителството на България, на нашата федерация и на Община Самоков. Когато институциите гледат в една посока се получава едно успешно европейско първенство. В такава проява няма как да не бъдат съчетани усилията на толкова много институции.


Флорида Пантърс отново е шампион на НХЛ

Отборът на Флорида Пантърс защити титлата си в Националната хокейна лига на САЩ и Канада, след като надделя във финалната серия над Едмънтън Ойлърс с 4-2 победи.

Флорида направи огромна крачка към защита на титлата в НХЛ

След нова победа над Едмънтън

Едмънтън изравни серията за Стенли Къп срещу Пантърс

Едмънтън направи голям обрат в срещата, след като след първата част губеше в резултата с 0:3

Хокейна легенда спира със спорта

Ти Джей Оши, който вкара четири гола от дузпи за победата на САЩ над домакина Русия на Олимпийските игри в Сочи през 2014 година и който стана шампион в Националната хокейна лига с Вашингтон Кепиталс през 2018 година, обяви края на състезателната си кариера.

Флорида поведе във финалната серия в НХЛ

Флорида победи с категоричното 6:1 у дома Едмънтън в третия мач от финалната серия в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ).

Флорида изравни серията за купа "Стенли"

Отборът на Флорида Пантърс изравни на 1:1 победи финалната серия в Националната хокейна лига

Едмънтън поведе срещу Флорида във финала за купа "Стенли" в НХЛ

Играе се до четири успеха

Международната федерация по хокей утвърди, че Олимпийските игри ще са без Русия

Международната федерация по хокей (IIHF) утвърди състава на групите за мъжкия и женския турнир по хокей на лед на Олимпийските игри през 2026, като Русия отсъства.

Едмънтън надделя убедително над Далас и ще срещне Флорида в битката за купа "Стенли"

Ще има повторение на финала в НХЛ от миналия сезон