Наш биатлонист с призово класиране на световното за младежи

Наш биатлонист с призово класиране на световното за младежи

Васил Зашев завърши девети в Отепя

Васил Зашев се класира на девето място в спринта на 10 километра при младежите на Световното юношеско първенство по биатлон в Отепя (Естония).

Българинът повали всичките десет мишени и остана на 1:04.9 минута зад победителя. Зашев беше дори седми след втората стрелба, но отстъпи с две позиции в крайното класиране.

Това е най-доброто класиране за България до момента на първенството след 10-о място в индивидуалната дисциплина на Лора Христова.

Шампион в спринта стана Исак Фрей (Норвегия), който измина трасето за 24:01.8 минути и направи две грешки на рубежа.

Втори е Ян Гунка с десет от десет в стрелбата и пасив от 10.6 секунди, а трети се нареди Линус Кеспер (Германия) с един пропуск и на 25.8 секунди след Фрей.

Още трима българи участваха в надпреварата. Цветан Данаджиев е 51-и с чиста стрелба и пасив от 3:20.9 минути, Константин Василев е 75-и с три сгрешени мишени и изоставане от 4:35.2 минути, а Валентин Карабаджаков се класира 84-и с 5 от 10 в стрелбата.

Спринтът на 7.5 км за девойките е по-късно днес, а сред фаворитките ще бъде българката Лора Христова.

Бойкот на паралимпийските игри заради Русия

Осем държави ще бойкотират церемонията по откриването на Паралимпийските игри в петък в знак на протест срещу включването на руски спортисти, състезаващи се под националното знаме, а други делегации може да пропуснат събитието заради проблеми с пътуванията след атаките на САЩ и Израел срещу Иран.

Беломъжев 4-и на Световното в Токио

Най-успешният състезател в ски ориентирането Станимир Беломъжев направи поредно силно състезание и завърши на четвърто място в преследването на Световното първенство за мъже и жени в японската столица Токио. 

Далас с рекордна девета поредна победа НХЛ

Кълъмбъс победи Ню Йорк Рейнджърс

Линдзи Вон: Ще бъде трудно и болезнено пътуване, но влагам цялата си енергия в него

Кралицата на скоростните дисциплини в алпийските ски Линдзи Вон благодаря на феновете си и на всички, които я подкрепят в този труден за нея момент.

Малена Замфирова с бронз от Световната купа в Криница

Талантливата българска сноубордистка с трето място на паралелния гигантски слалом

Зографски отпадна в квалификацията в Кулм

Българинът остана извън първите 40 във второто състезание от Световната купа по ски скокове