Норвегия със световната титла от световното по биатлон в Руполдинг

Норвегия със световната титла от световното по биатлон в Руполдинг

Българската щафета завърши 17-та

Норвегия защити световната си титла в щафетата 4 по 7.5 километра за мъже на световното първенство по биатлон в германския зимен център Руполдинг.

 

Норвежците в състав Оле Ейнар Бьорндален, Руне Братсвен, Тарей Бьо и Емил Хегле Свендсен спечелиха с време 1:17:26,8 часа, след като направиха 1 наказателна обиколка и използваха 7 допълнителни патрона.

 

За Норвегия това е трето злато от Руполдинг след първото място в смесената щафета и това на Тора Бергер в индивидуалната дисциплина на 15 км.

 

На второ място остана квартетът на Франция на 29.7 секунди, който не въртя наказателна обиколка и състезателите използваха 10 допълнителни патрона.

 

Бронзовите отличия спечелиха домакините от Германия, който финишираха на 53.0 секунди след победителите като завършиха без наказателна обиколка и с 10 допълнителни патрона.

 

Щафетата на България в състав Михаил Клечеров, Мирослав Кенанов, Владимир Илиев и Красимир Анев финишира на 17-то място.

 

Българите останаха на 5:13.8 минути след норвежците като използваха 13 допълнителни патрона и завършиха без наказателна обиколка. В състезанието участваха 29 щафети.

 

Утре световното първенство продължава с щафетата 4 по 6 км за жени.

Едмънтън поведе срещу Флорида във финала за купа "Стенли" в НХЛ

Играе се до четири успеха

Международната федерация по хокей утвърди, че Олимпийските игри ще са без Русия

Международната федерация по хокей (IIHF) утвърди състава на групите за мъжкия и женския турнир по хокей на лед на Олимпийските игри през 2026, като Русия отсъства.

Едмънтън надделя убедително над Далас и ще срещне Флорида в битката за купа "Стенли"

Ще има повторение на финала в НХЛ от миналия сезон

Шампионът в НХЛ Флорида ще играе за купа "Стенли" за трета поредна година

Шампионът в Националната хокейна лига Флорида Пантърс ще играе за купа "Стенли" за трета поредна година.

Едмънтън дръпна на Далас в полуфиналите на Западната конференция в НХЛ

Кори Пери и Леон Драйзайтел записаха по гол и асистенция за победа на Едмънтън Ойлърс с 4:1 срещу Далас Старс в мач от плейофите на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ).

Каролина намали изоставането си в плейофите в НХЛ срещу Флорида (ВИДЕО)

Мач номер 5 от серията между двата отбора е в сряда в Северна Каролина

САЩ спечели по драматичен начин световната титла по хокей на лед

САЩ стана световен шампион по хокей на лед за първи път от 92.

САЩ е световен шампион по хокей на лед

САЩ стана световен шампион по хокей на лед за първи път от 1992 г.

Флорида на победа от финал за Купа "Стенли"

Флорида е на една победа от финалния мач за Купа "Стенли" в Националната хокейна лига на САЩ и Канада, след като надигра Каролина с 6:2 и поведе с 3:0 успеха във финалната серия на Източната конференция.