Норвежка спечели първия старт във Фалун

Норвежка спечели първия старт във Фалун

Терезе Йохауг поведе срещу своята сънародничка Марит Бьорген в генералното класиране

Норвежката Терезе Йохауг спечели ски-бягането в дисциплината скиатлон за жени във Фалун, Швеция, с което поведе срещу своята сънародничка Марит Бьорген в генералното класиране за световната купа.

Тя е с актив от 1345 точки, докато Бьорген е на втората позиция с 1338 пункта. Йохауг спечели състезанието с време 41:08.9 минути, изпреварвайки Бьорген с 33.6 секунди.

Керту Нисканен от Финландия остана на третото място, след като завърши на 58.6 секунди зад Йохауг в надпреварата на 2 по 7.5 километра. Преследването при жените е насрочено за неделя, 16 март.

Милена Тодорова с бронз от престижен старт по летен биатлон

Милена Тодорова записа поредния си значим успех с медал от много силното състезание по летен биатлон в Германия.

IBU вкара Банско в новата лятна верига по биатлон

България ще се представи с пълни състави от по четирима при мъжете и при жените

Подиум за Владимир Зографски в лятната Гран при във Висла

Най-добрият български състезател бе шести след първия скок на голямата шанца

Обвиниха треньор в сексуален тормоз

Жоел Шенал, олимпийският вицешампион в гигантския слалом през 2006 г., е временно отстранен от Френската федерация по ски заради обвинения в сексуален тормоз над непълнолетни.

Мълния уби олимпийски медалист

Бившият норвежки скиор и бронзов медалист от Олимпийските игри във Ванкувър 2010 - Аудун Грьонволд, почина трагично на 49-годишна възраст, след като бе ударен от мълния.

Олимпийските медали: Две половини, които се събират

Зимните олимпийски игри в Милано и Кортина са първите с два града домакини в името си и по този повод медалите за събитието  представляват "две половини, които се събират в едно цяло“.

Следващият в НХЛ плаща над 2 милиарда долара

Следващият отбор, който ще поиска да влезе в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), трябва да плати над 2 милиарда долара

Олимпийска шампионка гръмна с допинг

Олимпийската шампионка в ски бягането Виктория Карл е дала положителна проба за забранено вещество, съобщава агенция ДПА

БФСки с бюджет от над 5.5 млн. лева за 2025 г.

Българската федерация по ски (БФСки) проведе днес в София годишното си Общо отчетно събрание. Форумът бе ръководен от генералния секретар на федерацията Пепа Мицева.