Носител на 4 олимпийски титли ще носи знамето на Норвегия

Носител на 4 олимпийски титли ще носи знамето на Норвегия

Марит Бьорген отказала заради старт на другия ден

Четирикратният олимпийски и 12-кратен световен шампион в биатлона Емил Хегле Свендсен ще бъде знаменосец на норвежката делегация по време на откриването на Игрите в ПьонгЧанг на 9 февруари.

 

Първоначално от норвежкия щаб са се надявали "кралицата" на ски бягането Марит Бьорген да носи флага, но тя е отказала, тъй като има състезание в деня след церемонията.
 
32-годишният Свендсен заяви пред норвежката телевизия, че за него е чест да му бъде поверено значето.
 
Звездата в алпийските ски Аксел Лунд Свиндал носеше флага на Норвегия по време на откриването на предишните олимпийски игри в Сочи.
Флорида Пантърс отново е шампион на НХЛ

Отборът на Флорида Пантърс защити титлата си в Националната хокейна лига на САЩ и Канада, след като надделя във финалната серия над Едмънтън Ойлърс с 4-2 победи.

Флорида направи огромна крачка към защита на титлата в НХЛ

След нова победа над Едмънтън

Едмънтън изравни серията за Стенли Къп срещу Пантърс

Едмънтън направи голям обрат в срещата, след като след първата част губеше в резултата с 0:3

Хокейна легенда спира със спорта

Ти Джей Оши, който вкара четири гола от дузпи за победата на САЩ над домакина Русия на Олимпийските игри в Сочи през 2014 година и който стана шампион в Националната хокейна лига с Вашингтон Кепиталс през 2018 година, обяви края на състезателната си кариера.

Флорида поведе във финалната серия в НХЛ

Флорида победи с категоричното 6:1 у дома Едмънтън в третия мач от финалната серия в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ).

Флорида изравни серията за купа "Стенли"

Отборът на Флорида Пантърс изравни на 1:1 победи финалната серия в Националната хокейна лига

Едмънтън поведе срещу Флорида във финала за купа "Стенли" в НХЛ

Играе се до четири успеха

Международната федерация по хокей утвърди, че Олимпийските игри ще са без Русия

Международната федерация по хокей (IIHF) утвърди състава на групите за мъжкия и женския турнир по хокей на лед на Олимпийските игри през 2026, като Русия отсъства.

Едмънтън надделя убедително над Далас и ще срещне Флорида в битката за купа "Стенли"

Ще има повторение на финала в НХЛ от миналия сезон