ОБЗОР: Алекс Георгиев отрази 27 шайби срещу бившия си отбор

Вижте всички резултати и класиране в НХЛ

Александър Георгиев отрази 27 удара срещу бившия си отбор, но бе преодолян от Алекси Лафрение 1:53 минути след началото на продължението и Колорадо Аваланч отстъпи с 1:2 срещу Ню Йорк Рейнджърс в мач между дивизионни лидери в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ).

Аваланч доминираха в продължението, преди стражът на нюйоркчани Джонатан Куик да започне атаката за гола на Лафрение. Вратарят подаде напред и Мика Зибанеджад улови шайбата, след което я продължи към канадеца. Лявото крило на Рейнджърс стреля и бранителят Ерик Густафсон се позиционира пред Георгиев, а шайбата влезе зад вратаря на Колорадо за крайното 2:1 в полза на тима от Ню Йорк.

Артьоми Панарин изпрати мача в продължение с гол в последната третина за Рейнджърс, които водят в Столичната дивизия с четири точки пред Каролина Хърикейнс. Куик направи 32 спасявания за победата.

Девън Маккинън вкара единствения гол за отбора на Колорадо, който пък е начело на Централната дивизия с две точки пред Далас Старс.

Пиер Енгвал вкара победния гол 2:02 минути преди края и гостуващият НЙ Айлъндърс надви с 3:2 Торонто Мейпъл Лийфс, с което нюйоркчани спечелиха и четвъртия си мач срещу този съперник през сезона.

Енгвал, бивш играч на Лийфс, записа шестия си гол за сезона със стрелба от близко разстояние, а за Айлъндърс точни бяха още Матю Барзал и Кайл Маклийн. Мич Марнър и Джон Таварес пък вкараха за Торонто.