ОБЗОР: Бостън взе важна победа над Торонто

Отборът на Бостън Брюинс постигна победа с 4:1 над гостуващия Торонто Мейпъл Лийфс и се доближи само на точка от лидера в Източната конференция Флорида Пантърс.

Давид Пастърнак даде преднина на "мечоците" в шестата минута при числено превъзходство на леда, а в началото на втория период Трент Фредерик покачи на 2:0.

Торонто върна един гол чрез Мич Марнър малко по-късно, но Морган Гики и Брендън Карло до края на втората третина сложиха точка на спора. В последната третина се създаде и малко повече работа за вратаря Джереми Суейман, който завърши с 28 отразени шайби за Бостън.

Флорида допусна изненадващо поражение с 1:2 при домакинството си на Филаделфия и приключи серията си от шест поредни победи.

Райън Пьолинг даде преднина на "летящите" в десетата секунда на втората третина, домакините от Флорида изравниха седем минути по-късно чрез Густав Форслинг.

Мачът вървеше към продължение, но само 22 секунди преди изтичането на редовното време Грант Хатауей се пребори за една отбита шайба и я прати в мрежата на Сергей Бобровски, за да донесе победата на Филаделфия.

Много силен двубой за победителите направи вратарят Самуел Ерсон, който спаси 29 шута.

Конър МакДейвид достигна границата от 100 точки през този сезон, но това не помогна на Едмънтън Ойлърс да избегне поражението при гостуването си на Кълъмбъс Блу Джакетс с 2:4 в друг мач от НХЛ.

Матю Оливие, Алекс Ниландер и Дмитри Ворнков се разписаха за Кълъмбъс още в първата третина. Един гол добави и Джак Рослович, който оформи крайния резултат на празна врата.

За Едмънтън точни бяха Зак Хайман и Кори Пери, като МакДейвид асистира за попадението на Хайман във втората третина.

Първенство на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), мачове от редовния сезон:

Бостън - Торонто                4:1
Каролина - Монреал              4:1
Кълъмбъс - Едмънтън             4:2
Флорида - Филаделфия            1:2
Ню Джърси - Сейнт Луис          4:1
Питсбърг - Вашингтон            0:6
Тампа Бей - Калгари             3:6
Нешвил - Бъфало                 4:2