ОБЗОР: Брейдън Пойнт поведе Тампа Бей към успех над Рейнджърс

Вижте всички резултати и класиране

Нападателят на Тампа Бей Лайтнинг Брейдън Пойнт собственоръчно изведе тима до победа с 6:3 при домакинството на Ню Йорк Рейнджърс, след като записа три гола и три асистенции на сметката си.

"Светкавиците" изоставаха с 0:2 след първата третина, но водени от Пойнт, който постигна четвъртия хеттрик в кариерата си, сътвориха сензационния обрат.

Артьоми Панарин и Брейдън Шнайдер дадоха аванс на "рейнджърите", но във втората третина Пойнт и Антони Дюкле изравниха за 2:2.

По-малко от две минути след началото на последната третина Ню Йорк отново поведе чрез Джак Рослович, но в оставащите 18 минути до края предстоеше шоуто на Пойнт. 28-годишният канадец сам изравни за 3:3, а след това асистира на Стивън Стамкос за първата преднина на домакините в двубоя. Пет минути преди края Пойнт оформи хеттрика, а крайното 6:3 бе фиксирано от Никита Кучеров малко повече от три минути преди финалната сирена.

Въпреки поражението Ню Йорк Рейнджърс остава лидер в Столичната дивизия с 90 точки, докато Тампа Бей е на първата "уайлд кард" позиция със 76 точки.

В друг мач от тази нощ, който бе повторение на финала в Източната конференция през миналия сезон, Каролина Хърикейнс надигра с 4:0 Флорида Пантърс.

Новото попълнение Евгени Кузнецов записа първия си гол за Каролина, а останалите попадения за домакините бяха дело на Сет Джарвис, Мартин Некас и Андрей Свечников. Джейкъб Слевин пък направи две асистенции.

Много солиден двубой за победителите изигра вратарят Фредерик Андерсен, който отрази 21 шайби за първата си "суха мрежа" през сезона. Неговият колега Сергей Бобровски завърши с 31 спасявания, но не успя да предотврати едва второто поражение за "пантерите" в последните им десет мача в НХЛ.

На Запад шампионът Вегас Голдън Найтс продължава да се отдалечава от участие в плейофите след поражение като гост с 1:4 на Калгари Флеймс.

Блейк Коулман вкара два гола, а Егор Шарангович записа гол и асистенция за "пламъците", които вкараха и четирите си попадения в мача в заключителната трета третина.

Преди това новото попълнение на Антъни Манта даде преднина на Вегас в края на втория период, но четири минути след началото на последния Шарангович изравни.

Блейк Коулман даде преднина на Калгари десет минути преди края, а в оставащото време Мат Коронато и отново Коулман оформиха крайния резултат.

В класирането класирането Калгари е на пето място сред отборите в "уайлд кард" позиции с 69 точки, докато Вегас за момента държи последното място в плейофите със 77 точки.