ОБЗОР: Четири победи за гостите в плейофите на НХЛ

Първа победа далеч от дома на Каролина от 2 г. насам, Едмънтън с успех след продължение

Сет Джарвис вкара два гола, а Каролина Хърикейнс сложи край на серията си от осем мача като гост, в които не беше печелил победа.

Тимът от Северна Каролина срази с 5:2 Ню Йорк Айлендърс в UBS Arena и води с 3-1 победи в серията. Последният им успех навън беше в третата среща от полуфиналите през сезон 2021-а година, когато се справиха с Тампа Бей.

Силна финландска връзка имаше в днешната им победа, след като Себастиан Ахо вкара гол и подаде за други два, а вратарят им Анти Рантаа спаси 27 изстрела. Макензи Макехърн завърши с гол+пас, също един точен изстрел в мрежата направи Мартин Некаш, а за други две шайби асистира Стефан Нусен.

Домакините от Ню Йорк стартираха мача много зле, след като в края на втората третина губеха с 0:3, а в началото на третата стана и 0:4. Те започнаха мача с поредица от наказания, което се отрази на целия ритъм на мача. Зак Паризи беше първият отстранен заради фаул срещу вратаря, Райън Пълок също напусна леда заради задържане. С двете наказания, едното довело до 5 на 3 на леда, Каролина поведе с 2:0.

Головете на Адам Пелех и Бо Хорват в края на мача просто оформиха крайния резултат 2:5.

Бостън също води с 3-1 в серията срещу Флорида, след като ги порази с 6:2 на собствената им площадка в Сънрайз. Тайлър Хол се отличи с два гола и две подавания, а вратарят Линус Улмарк спаси 41 изстрела. Джак де Бръск добави още два гола за носителите на Президентс Трофи. Домакините отправиха първите 10 удара в мача, но Брад Маршан даде преднина на Бостън в 9:45 минута на срещата. Гостите водеха инициативата в първите две части, като Тайлър Бертуци направи 3:1 в началото на третия период. Де Бръск покачи на 4:2 по-малко от две минути след като домакините пак съкратиха пасива си, този пък чрез Сам Бенет, а в последните три минути дойдоха и двата гола на Тайлър Хол.

Далас Старс изравни серията срещу Минесота, след като ги победи с 3:2 и така двата тима имат по две победи. Тайлър Седжуин наниза два гола за Старс при числено превъзходство, Евгений Дадонов вкара за 2:0 за гостите в 3:05 на втория период, а Рууп Хинц записа асистенции и за трите попадения. Домакините върнаха интригата за 1:2 чрез Джон Клинберг и за 2:3 в 18:40 на третата част чрез Фредерик Годро.

Едмънтън Ойлърс поведе с 3-2 победи над Лос Анджелис Кингс, измъквайки победата с 5:4 след продължение като гост. Зак Хюман вкара в 10:39 минута на допълнителното време, получавайки шайбата пред кръга в лявата част на атаката. Ивандър Кейн изравни за 4:4 3:02 минути преди финалната сирена след асистенция на голмайстора на редовния сезон Конър Макдейвид.

Домакините поведоха с 3:0 след първата третина с попадения на Габриел Вилярди, Виктор Арвидсон и Анже Копитар, но резултатът стана 3:3 за втората третина с два гола на Леон Драйсайтъл, подал и за още един гол, и един точен изстрел на Иван Бушар.