ОБЗОР: Колорадо и Филаделфия с летящ старт в топ 4 на НХЛ (ВИДЕО)

Аризона дръпна в серията срещу Нешвил, резултати и класиране

Оливер Екман-Ларсон вкара първия от трите гола за Аризона в първата третина, а Фил Кесел се отличи с две асистенции при успеха на Аризона с 4:3 над Нешвил.

Така “Койотите” поведоха с 1-0 в квалификационната серия. За тях това беше най-важната и успешна първа третина от 2012 година насам, вкарвайки три гола преди първата почивка, след което дръпнаха с 4:1. “Предитърс” върнаха две попадения чрез Филип Форсберг във втората половина на третата част, но само да съкратят преднината на 4:3. Дарси Кемпер, който в този мач спаси 40 удара, удържа финалния натиск на Нешвил.

Кристиан Дворжак, Клейтън Келър и Михаел Грабнер също се разписаха за Аризона. Първият гол за Нешвил пък вкара Райън Елис, а вратарят им Юсе Сарос отрази 33 шута. Нешвил беше на 6-о място в Западната конференция към момента, в който пандемията от коронавируса спря първенството. За Койотис обаче това спиране се оказа много по-полезно, защото от 11-о място те ще играят квалификации за влизане в плейофите.

Калъмбъс Блу Джакетс се наложи с 2:0 над Торонто, благодарение на вратаря си Йоонас Корписало, отразил 28 удара. Кам Аткинсън откри резултата 1:05 минути след началото на третата част, след като беше изведен сам срещу вратаря-ветеран Фредерик Андерсен, иначе спасил 34 удара,. Александер Венберг вкара втория гол на празна врата 19 секунди преди края.

Минесота се наложи с 3:0 над Ванкувър Кенъкс, като Джгаред Спурджон вкара две попадения, а стражът им Алекс Сталок отрази 28 удара и записа първа победа в елиминации в кариерата. Кевин Фиала също вкара за първата победа на Минесота в серията, а две от попаденията им бяха при числено превъзходство. Ерик Стаал се отличи с две асистенции. Вратарят на Ванкувър Якоб Маркстрьом записа първи мач като титуляр в елиминации и спаси 28 удара.

Назем Кадри вкара със сирената при числено превъзходство, за да осигури победата на Колорадо над защитаващия титлата си Сейнт Луис с 2:1. Ударът на Кадри пресече голлинията 0.1 секунди преди сирената, а няколко минути отне преглеждането на видеото, за да се потвърди редовността на попадението. Дейвид Перон откри резултата за Сейнт Луис през първата част, а Райън Грейвс изравни в началото на третата. Филип Глубауер спаси 31 удара на вратата на Аваланч за победата. По този начин Колорадо взе ранно предимство в Топ 4 на Западната конференция, където водещите отбори играят всеки срещу всеки. Другите два са Лас Вегас и Далас.

В топ 4 на източната конференция Филаделфия отнесе носителя на Президентс Трофи Бостън с 4:1. Картър Харт спря 34 удара. Харт, който е на 11 дни от 22-ия си рожден, се превърна в най-младият вратар на Флайърс с победа в плейофите. Майкъл Рафъл се отличи с гол и асистенция, а останалите шайби са на сметките на Нейт Томпсън, Филип Майърс и Скот Лоутън. Крис Вагнер вкара за Бостън.