ОБЗОР: Ню Йорк Айлъндърс записа ключова победа срещу Чикаго Блекхоукс в НХЛ

Бо Хорват и Симон Холмстрьом вкараха в последната третина и Ню Йорк Айлъндърс спечели ключова победа с 2:1 срещу Чикаго Блекхоукс в мач от редовния сезон на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ). Така нюйоркчани се доближиха на точка от Вашингтон Кепиталс в надпреварата за последната плейофна квота в Източната конференция.

Хорват бе точен от пауърплей 93 секунди след началото на последната третина, като това бе първи гол за отбора при числено предимство от последните 15 опита. Холмстрьом пък наниза победната шайба 11:35 минути преди края след грешка на стража на Блекхоукс - Петерж Мразек. Той отрази 24 удара в първите две третини и само три в последната.

Джейсън Дикинсън се разписа в първата част за Чикаго, който надви Айлъндърс с 4:3 на 19 януари и това доведе до освобождаването на треньора Лейн Ламбърт. Той бе заменен от Патрик Рой.

Жонатан Маршесо записа гол и две асистенции при победа на Вегас Голдън Найтс със 6:3 срещу Ванкувър Канъкс. Джак Ейхел, Антъни Манта, Уилям Карлсон и Ноа Ханифин също бяха точни за шампионите, които поведоха с пет точки на Лос Анджелис Кингс в надпреварата за третото място в Тихоокеанската дивизия.

Линус Улмарк спаси 31 удара за втория си шътаут през сезона, дошъл при победа на Бостън Брюинс с 3:0 срещу Нешвил Предатърс. Лидерите в Атлантическата дивизия вкараха всичките си голове в последните седем минути на мача, когато точни бяха Чарли Койл, Давид Пастърнак и Павел Заха.

Питсбърг Пенгуинс отбеляза пет безответни гола в последната третина и направи обрат за победа с 6:3 срещу Ню Джърси Девилс. Така Пенс съкратиха на три точки пасива си от Вашингтон в Източната конференция, но между двата отбора са още Айлъндърс и Детройт Ред Уингс.

Ветераните Евгени Малкин и Сидни Кросби вкараха по два гола за Питсбърг, който загуби предните си два мача срещу Ню Джърси.

Вашингтон отстъпи с 2:6 на Бъфало Сейбърс, за който Джей Джей Петерка записа два гола и асистенция. Тейг Томпсън, Алекс Тък, Расмус Далин и Земгус Гиргенсонс също бяха точни за Сейбърс, докато за столичани се разписаха Мартин Фехервари и Дилан Стрьом.

Първенство на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), мачове от редовния сезон:

Бъфало - Вашингтон - 6:2
Монреал - Флорида - 5:3
Ню Джърси - Питсбърг - 3:6
НЙ Айлъндърс - Чикаго - 2:1
Минесота - Отава - 3:2
Нешвил - Бостън - 0:3
Калгари - Анахайм - 3:5
Лас Вегас - Ванкувър - 6:3