ОБЗОР: Вратар стана герой за Уинипег с 50 спасявания

Вижте всички резултати и класирания в НХЛ

Вратарят на Уинипег Конър Хелебък направи 50 спасявания при успеха на отбора му над Ню Йорк Рейнджърс с 4:1 н Националната хокейна лига. Марк Шайфли вкара два пъти за победителите, които постигнаха четвърта победи в последните 6 мача.

Кайл Конър добави гол и две асистенции, докато Пиер-Люк Дюбоа се отчете също с попадение за Уинипег. Джоф Морисън завърши с две асистенции, за да направи рекорд по точки за защитник за отбора през сезона - 58. Винсънт Трочек вкара за Ню Йорк, а Игор Шестьоркин спаси 17 удара.

Картър Верхег отбеляза победното попадение след 1:42 минути в продължението за успеха на Флорида над Анахайм с 4:3. Братята Ерик и Марк Стал вкараха по един гол за "Пантерите", като Райън Ломберг също се разписа. Сергей Бобровски отрази 29 шута. Анахайм вече има пет поредни загуби, въпреки че вратарят им Джон Гибсън спаси 51 удара. Мейсън Мактавиш, Франк Ватрано и Дмитри Куликов вкараха за тима.

Давид Пастрънак се разписа във втората и третата част, за да осигури победата на Бостън над Отава с 3:1. Това бе четвърти пореден успех за тима, който е лидер в Атлантическата дивизия. Чарли Макавой асистира и за трите попадения на Бостън, а Джейк ДеБръск също се разписа. Клод Жиру вкара единственото попадение за Отава, Кевин Мандолийз направи 29 спасявания.

Евгений Свечников и Лоуган Кутюр записаха по гол и асистенция за победата на Сан Хосе срещу Сиатъл с 4:0. Ноа Грегър и Майкъл Айсимонт също вкараха, а Ерик Карлсон направи две асистенции. Бившият вратар на Сан Хосе Мартин Джоунс направи 19 спасявания за Сиатъл.

Уейд Алисън отбеляза победния гол за Филаделфия над Калгари с 4:3. Трейвис Конечни и Тони ДеАнджело записаха по гол и асистенция, докато Никола Делорие също вкара за победителите. Самуел Ерсон отрази 32 шута. Микаел Баклунд и Андрю Манджапан завършиха с гол и асистенция за Калгари, Тайлър Тофоли също отбеляза, а Ноа Ханифин направи две асистенции.

Брок Нелсън вкара два пъти за успеха на Ню Йорк Айлъндърс над Питсбърг като гост с 4:2. Бо Хорват се отчете с гол и асистенция, докато Зак Паризи направи две асистенции. Иля Сорокин направи 44 спасявания. Джейк Генцел и Джейсън Закър отбелязаха попаденията за Питсбърг, докато вратарят Тристан Джари, който се завърна на леда, след като отсъства в 9 мача заради контузия, спаси 28 шута.