Одермат с 8-и успех през сезона за Световната купа

Одермат с 8-и успех през сезона за Световната купа

Швейцарецът с втори триумф в супергигантския слалом в Кортина Д'Ампецо

Швейцарецът Марко Одермат спечели и втория супергигантски слалом в италианския зимен център Кортина д'Ампецо от Световната купа по ски алпийски дисциплини за мъже.

За 25-годишния Одермат, който е носител на Големия кристален глобус за миналия сезон и на малката световна купа в гигантския слалом, това е 19-а победа в кариерата и осма през този сезон. Днес той финишира за 1:25.13 минути, след като вчера отново беше най-бърз на същата писта.

Втори на 76 стотни от секундата завърши Доминик Парис (Италия), а трети се нареди Даниел Хеметсбергер (Австрия) с пасив от 1.03 секунда след Одермат.

Норвежецът Александър Омод Килде, който вчера беше втори, днес не успя да завърши.

Челната шестица беше допълнена от Андреас Зандер (Германия), Винсент Крихмайер (Австрия) и от носителя на Големия кристален глобус за 2021-а Алекси Пентюро (Франция)

С втората си победата в Кортина Одермат увеличи преднината си на върха в генералното класиране за Световната купа. Той вече има 1386 точки, с 313 повече от втория Килде. Трети е друг норвежец Хенрик Кристоферсен със 779 точки.

Българинът Алберт Попов е на 52-о място със 100 точки.

В подреждането в дисциплината супергигантски слалом начело отново е Одермат с 540 точки, пред Килде с 392 точки и Крихмайер с 299 точки.

Флорида направи огромна крачка към защита на титлата в НХЛ

След нова победа над Едмънтън

Едмънтън изравни серията за Стенли Къп срещу Пантърс

Едмънтън направи голям обрат в срещата, след като след първата част губеше в резултата с 0:3

Хокейна легенда спира със спорта

Ти Джей Оши, който вкара четири гола от дузпи за победата на САЩ над домакина Русия на Олимпийските игри в Сочи през 2014 година и който стана шампион в Националната хокейна лига с Вашингтон Кепиталс през 2018 година, обяви края на състезателната си кариера.

Флорида поведе във финалната серия в НХЛ

Флорида победи с категоричното 6:1 у дома Едмънтън в третия мач от финалната серия в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ).

Флорида изравни серията за купа "Стенли"

Отборът на Флорида Пантърс изравни на 1:1 победи финалната серия в Националната хокейна лига

Едмънтън поведе срещу Флорида във финала за купа "Стенли" в НХЛ

Играе се до четири успеха

Международната федерация по хокей утвърди, че Олимпийските игри ще са без Русия

Международната федерация по хокей (IIHF) утвърди състава на групите за мъжкия и женския турнир по хокей на лед на Олимпийските игри през 2026, като Русия отсъства.

Едмънтън надделя убедително над Далас и ще срещне Флорида в битката за купа "Стенли"

Ще има повторение на финала в НХЛ от миналия сезон

Шампионът в НХЛ Флорида ще играе за купа "Стенли" за трета поредна година

Шампионът в Националната хокейна лига Флорида Пантърс ще играе за купа "Стенли" за трета поредна година.