Овечкин с хеттрик за победа на Вашингтон над Торонто

Кепитълс постигнаха трета поредна победа

Александър Овечкин отбеляза три гола при победата на Вашингтон с 4:2 срещу Торонто в мач от Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ).

С това Кепитълс постигнаха трета поредна победа в лигата и запазиха четвъртото си място в дивизията с точка зад Ню Йорк Айлъндърс, две зад Кълъмбъс и три зад Ню Джърси. Питсбърг е с две зад Вашингтон.

Овечкин вкара два от трите си гола в първата третина, а Якуб Врана добави последната шайба в полза на Вашингтон. Брейдън Холтби пък спаси 27 удара за 13-та си победа от началото на редовния сезон. Той беше преодолян от Джейк Гардънър и Никита Зайцев, които се разписаха в последната третина в полза на Кленовите листа.

Именно Овечкин откри резултата с пробив през неутралната зона и изстрел от левия кръг за була 12:03 минути преди края на първата третина.

Това беше неговият 574-и гол в лигата, с което руснакът изпревари Майк Боси на 21-то място в листата на реализаторите в историята на НХЛ. Руснакът вкара втория си гол 47 секунди преди сирената при числено превъзходство.

Това пък беше 217-та шайба на Овечкин от пауърплей, с което той изравни Яромир Ягър на върха в тази класация сред активните хокеисти. Овечкин вкара 18-ия си гол за сезона на празна мрежа.

Преди срещата Овечкин се срещна с Алекс Луй, който е фен на отбора и е спечелил битката с рака. Руската звезда обеща на детето, че ще вкара гол за него, а в крайна сметка завърши не с един, а с цели три!