Овечкин се оказа най-богатият хокеист в историята

Овечкин се оказа най-богатият хокеист в историята
Източник: БГНЕС

Овечкин е спечелил рекордните 161,7 милиона долара по време на кариерата си

Нападателят на "Вашингтон Кепитълс" в НХЛ Александър Овечкин се оказа най-богатият хокеист в историята. Това съобщава Metaratings.

Според изчисленията на изданието, по време на кариерата си в Националната хокейна лига (НХЛ) руснакът е заработил рекордните 161,7 милиона долара. За следващия сезон Овечкин ще получи още 9 милиона долара по договора си с "Вашингтон". Общо, заедно с приходите от търговски сделки, нападателят е спечелил 220 милиона долара за 20 години в НХЛ.

На 6 април Овечкин отбеляза своята 895-а шайба в редовните сезони на НХЛ. Това му позволи да счупи рекорда на канадеца Уейн Грецки по този показател (894).

В северноамериканската лига руснакът дебютира през 2005 година и през цялата си кариера в НХЛ играе за "Вашингтон". През 2018 г. Овечкин заедно с отбора спечели Купа Стенли.

Владимир Зографски издуха фаворитите във Висла

Българинът преодоля дистанцията от 128 метра

Валентина Димитрова в топ 25 на спринта в Йостерсунд

Милена Тодорова приключи на 49-о място

Марко Одермат спечели първото спускане за сезона в Бийвър Крийк (ВИДЕО)

Носителят на Големия кристален глобус с 3-та поредна победа

Олимпийската шампионка в спускането Корине Зутер ще бъде извън пистите за месец

Тя има мускулно разкъсване в крака

Скиорът Хинтерман се завръща на пистата, след като се излекува от рак

101-ият старт в кариерата на швейцарския състезател по ски алпийски дисциплини Нилс Хинтерман за Световната купа в спускането по-късно тази вечер ще бъде запомнящ се - първи за него, откакто се излекува от раково заболяване.

Александър Овечкин вкара два гола при победа на Вашингтон Кепиталс

Вижте резултаите от НХЛ

Условие от играчите на НХЛ за Игрите в Милано-Кортина

Играчите от Националната хокейна лига (НХЛ) може да не участват в Олимпийските игри през 2026 година, ако ледената пързалка в Милано не бъде завършена по стандартите на НХЛ.

Стана ясно кой ще носи факела преди откриването на Игрите в Милано

Съветникът в италианския футболен клуб Милан Златан Ибрахимович, лeгендарният защитник на Ювентус и Наполи Чиро Ферара и красивата футболистка на женския тим на Комо Алиша Леман бяха включени в списъка с факлоносци с огъня преди откриването на Зимните олимпийски игри в Милано и Кортина д’Ампецо .

Вашингтон постигна пета последователна победа в НХЛ

Вижте резултатите от НХЛ