Паднахме от Нова Зеландия на хокей

Българският отбор по хокей на лед загуби от Нова Зеландия с 3:4 след продължение в среща от четвъртия кръг на Световното първенство за младежи до 20 години в  дивизия III, Група "А", което се провежда в Зимния дворец в столицата.

България има 7 точки и заема трето място в класирането. Българите имат точка по-малко от втория Нова Зеландия и пет по-малко от лидера Израел, който победи Турция с 4:1 и е на върха с пълен актив след четвъртия кръг, като си гарантира промоция за по-горната дивизия.

Нова Зеландия поведе с два гола след първата третина, но Богомил Диков върна едно попадение във втората част, преди Фонтейн да вкара трети гол за новозеландците.

Българските хокеисти изиграха силна последна третина и успяха да изравнят с голове на Стефан Пиротски и Кристиан Пандилов, пращайки мача в продължение. Там Самуел Чембърлин реализира победния гол за Нова Зеландия.

Утре България ще изиграе последния си мач в групата срещу Киргизстан.

ОБЗОР: Ванкувър се класира за полуфиналите на Западната конференция