Подариха бански бут на Радо Янков

Подариха бански бут на Радо Янков

Това стана снощи по време на церемонията по официалното откриване на стартовете в Банско

 Три поредни дни Банско е домакин на последния кръг от Световната купа по сноуборд преди Зимната олимпиада в Пьончан. В чест на рожденика, Радослав Янков, който нямаше късмет в първия ден от състезанието и отпадна още в квалификациите, домакинът на първенството, кметът на Банско Георги Икономов, му поднесе специалитетът на планинския курорт - бански бут.

Това стана снощи по време на церемонията по официалното откриване на стартовете в Банско. На нея присъстваха министърът на младежта и спорта Красен Кралев, Ирена Георгиева - зам.-министър на туризма и Цеко Минев - председател на Българската федерация по ски.

Стартовете на Бъндеришка поляна вчера бяха видяни на живо от над 2000 зрители. Министърът на младежта и спорта Красен Кралев похвали домакините от Българската федерация по ски и община Банско за отличната организация за Световната купа.

"Благодаря на държавата в лицето на министър Кралев, както и на Българска федерация по ски за чудесната организация, времето също е с нас. Ние отново сме във фокуса на всички световни медии. Ще продължим да работим затова, спортистите и гостите на града да се чувстват добре в Банско, и да отнесат хубави спомени и преживявания оттук. 54 държави предават този спортен форум. Не е нужно да казваме какво е значението на една такава реклама за България и българския спорт", заяви Икономов и допълни, че подобни спортни събития от световна величина показват безмислеността на споровете, които се разразяват в България по отношение изграждането на допълнително инфраструктура за зимни спортове.

Стартовете от първия ден донесоха победа за Естер Ледецка от Чехия, а при мъжете победител стана Джей Джей Андерсън от Канада, който е и най-възрастния участник. Днес ще се проведат състезанията в бордъркроса, където ще участва Александра Жекова. Утре са вторите стартове в паралелния гигантски слалом.

 

Флорида Пантърс отново е шампион на НХЛ

Отборът на Флорида Пантърс защити титлата си в Националната хокейна лига на САЩ и Канада, след като надделя във финалната серия над Едмънтън Ойлърс с 4-2 победи.

Флорида направи огромна крачка към защита на титлата в НХЛ

След нова победа над Едмънтън

Едмънтън изравни серията за Стенли Къп срещу Пантърс

Едмънтън направи голям обрат в срещата, след като след първата част губеше в резултата с 0:3

Хокейна легенда спира със спорта

Ти Джей Оши, който вкара четири гола от дузпи за победата на САЩ над домакина Русия на Олимпийските игри в Сочи през 2014 година и който стана шампион в Националната хокейна лига с Вашингтон Кепиталс през 2018 година, обяви края на състезателната си кариера.

Флорида поведе във финалната серия в НХЛ

Флорида победи с категоричното 6:1 у дома Едмънтън в третия мач от финалната серия в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ).

Флорида изравни серията за купа "Стенли"

Отборът на Флорида Пантърс изравни на 1:1 победи финалната серия в Националната хокейна лига

Едмънтън поведе срещу Флорида във финала за купа "Стенли" в НХЛ

Играе се до четири успеха

Международната федерация по хокей утвърди, че Олимпийските игри ще са без Русия

Международната федерация по хокей (IIHF) утвърди състава на групите за мъжкия и женския турнир по хокей на лед на Олимпийските игри през 2026, като Русия отсъства.

Едмънтън надделя убедително над Далас и ще срещне Флорида в битката за купа "Стенли"

Ще има повторение на финала в НХЛ от миналия сезон