Президентът Плевнелиев ще се срещне с българските олимпийци

Президентът Плевнелиев ще се срещне с българските олимпийци

На срещата ще присъства и председателят на БОК Стефка Костадинова

Президентът на Република България Росен Плевнелиев ще се срещне с българските олимпийци в Сочи. Събитието е планирано за неделя, 23 февруари, от 11.00 ч. местно време в една от залите на Гранд хотел "Поляна" в планинската зона на Игрите. 

 

На срещата ще присъства председателят на БОК Стефка Костадинова, генералният секретар на БОК Белчо Горанов, посланикът на България в Русия Бойко Коцев, представители на акредитираните на Олимпиадата медии. По-късно същия ден президентът и останалите официални лица ще присъстват на тържественото закриване на ХХII зимни олимпийски игри.

 

Питсбърг пропиля солиден аванс и допусна втори пореден обрат в НХЛ

Вижте резултаите от НХЛ

Владимир Зографски зае 14-о място във второто състезание от Световната купа

То се проведе в Клингентал

Алберт Попов завърши 19-и в слалома във Вал д’Изер

Хауган ликува с победата

Българин остана втори в слалом в Китай

Калин Златков със солидно представяне

Алис Робъртсън спечели супергигантския слалом в Санкт Мориц

Трета победа за новозеландката

Алберт Попов се класира за втория манш на слалома във Вал д'Изер

Най-добрият български скиор-алпиец изостана на 1.83 секунди от лидера Лоик Меяр

Резултати от НХЛ

Вижте лидерите в отделните дивизии

Банско официално даде старт на зимния туристически сезон

С празнична програма и много настроение Банско официално даде начало на зимния туристически сезон 2025/2026. Градът и планината събраха гости и любители на зимните спортове, които се включиха в празничните събития.

Четвърто място за Георги Караджинов в паралелния слалом от ЕК по сноуборд

Българинът Георги Караджинов се класира на четвърто място в паралелния слалом за Европейската купа по сноуборд в Гьотчен (Германия).