Радо Янков 15-и в Полша

Радо Янков 15-и в Полша

Родният сноубордист отпадна рано в елиминациите

Радослав Янков завърши на 15-о място във второто състезание в паралелния гигантски слалом от Световната купа по сноуборд за мъже, което се проведе в полския град Криница-Здруй.

Както и в събота, българинът премина квалификациите. За разлика от вчера обаче, когато участва в четвъртфиналите, днес Янков отстъпи още в първия елиминационен сблъсък на италианеца Аарън Марч. Той изостана само с 0.62 секунди спрямо съперника си.

Победител в надпреварата стана австриецът Арвид Аунер. Във финала неговият съперник Маурицио Бормолини от Италия допусна грешка и не успя да завърши. Същата ситуация се случи и в малкия финал малко по-рано, в който австриецът Александър Пайер видя финала, а неговият съперник - италианецът Мирко Феличети - не.

В класирането за Световната купа след 11 от общо 13 старта води австриецът Бенямин Карл с 612 точки. След него са италианците Даниеле Багоца с 496 точки и Маурицио Бормолини с 488. Австриецът Андреас Промегер е четвърти с 480 точки.

Радослав Янков е на 12-о място с 260 точки.

Тъй като това бе последното състезание в гигантския слалом за сезона, класирането в дисциплината е финално. Шампион с 489 точки е Бенямин Карл. Втори е Промегер с 329 точки, а на трето място завършва италианецът Роланд Фишналер с 308 точки. Янков е на 21-ва позиция с 91 точки.

Последните два старта от Световната купа в паралелните дисциплини в сноуборда са слаломи и ще се проведат в Германия. На 9 март е надпреварата във Винтерберг, а седмица по-късно е състезанието в Берхтесгаден.

Юлия Шайб с втора поредна победа в гигантския слалом за СК

Австрийката Юлия Шайб завърши на първо място в гигантския слалом от Световната купа по ски-алпийски дисциплини в Земеринг, с което записа втора поредна победа в дисциплината и се изкачи начело на класирането.

Резултати НХЛ

Срещи от редовния сезон на Националната хокейна лига (НХЛ) на САЩ и Канада:

Линзи Вон се класира за Олимпийските игри в Италия

41-годишната американка е олимпийска шампионка в спускането от Ванкувър 2010

С два гола на Еберле Сиатъл надви лидера в Тихоокеанската дивизия

Вижте резултатите от НХЛ

Алберт Попов се класира 23-и в слалома в Алта Бадия

Българинът изостана на 1.60 секунди от победителя Атле Лий МакГрат

Алберт Попов даде 18-о време в първия манш на слалома в Алта Бадия

Най-добрият български състезател Алберт Попов зае 18-а позиция в първия манш от слалома при мъжете от Световната купа по ски алпийски дисциплини в италианския зимен център Алта Бадия