Радослав Янков се класира на 37-о място в паралелния слалом от СК

Радослав Янков се класира на 37-о място в паралелния слалом от СК

Янков премина трасето за 25.89 секунди, но това се оказа недостатъчно за класиране във втората част на пресявките, за която продължават първите 32 най-добри времена

Българинът Радослав Янков се класира на 37-о място в паралелния слалом от Световната купа по сноуборд в Монтафон (Австрия). Янков премина трасето за 25.89 секунди, но това се оказа недостатъчно за класиране във втората част на пресявките, за която продължават първите 32 най-добри времена. Италианецът Роланд Фишналер спечели втора поредна победа за сезона, след като на финала беше по-бърз само с 6 стотни от секундата от бронзовия олимпийски медалист Ян Кошир (Словения). Олимпийският шампион Вик Уайлд (Русия) отпадна на четвъртфиналите от Мирко Феличети (Италия), който в последствие стигна до третото място. Фишналер е лидер в генералното класиране след първите два старта с пълен актив от 2000 точки. Кошир е втори с 1600 точки.

Малена Замфирова финалист в наградите на ЕОК

Ново голямо признание за българската сноубордистка

Милена Тодорова с бронз от престижен старт по летен биатлон

Милена Тодорова записа поредния си значим успех с медал от много силното състезание по летен биатлон в Германия.

IBU вкара Банско в новата лятна верига по биатлон

България ще се представи с пълни състави от по четирима при мъжете и при жените

Подиум за Владимир Зографски в лятната Гран при във Висла

Най-добрият български състезател бе шести след първия скок на голямата шанца

Обвиниха треньор в сексуален тормоз

Жоел Шенал, олимпийският вицешампион в гигантския слалом през 2006 г., е временно отстранен от Френската федерация по ски заради обвинения в сексуален тормоз над непълнолетни.

Мълния уби олимпийски медалист

Бившият норвежки скиор и бронзов медалист от Олимпийските игри във Ванкувър 2010 - Аудун Грьонволд, почина трагично на 49-годишна възраст, след като бе ударен от мълния.

Олимпийските медали: Две половини, които се събират

Зимните олимпийски игри в Милано и Кортина са първите с два града домакини в името си и по този повод медалите за събитието  представляват "две половини, които се събират в едно цяло“.

Следващият в НХЛ плаща над 2 милиарда долара

Следващият отбор, който ще поиска да влезе в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), трябва да плати над 2 милиарда долара

Олимпийска шампионка гръмна с допинг

Олимпийската шампионка в ски бягането Виктория Карл е дала положителна проба за забранено вещество, съобщава агенция ДПА