Руските хокейни национали станаха посланици на Олимпиадата в Сочи

Руските хокейни национали станаха посланици на Олимпиадата в Сочи

Руският представителен отбор по хокей стана посланик на зимната Олимпиада в Сочи през 2014 г., като съответната церемония се състоя в швейцарския Берн преди днешния финал на Световното първенство по хокей

Руският представителен отбор по хокей стана посланик на зимната Олимпиада в Сочи през 2014 г., като съответната церемония се състоя в швейцарския Берн преди днешния финал на Световното първенство по хокей.


Съгласно олимпийската харта посланикът на Игрите е длъжен да популяризира спортните и олимпийските ценности на страната организатор пред целия свят.

Президентът на организационния комитет на Игрите в Сочи Дмитрий Чернишенко победа в днешния финал срещу Канада ще бъде първия принос на хокеистите в качеството си на лице на Сочи.

Последният олимпийски шампионат, който Русия спечели бе през 1992 г. На Игрите в Торино през 2006 г. отборът на Владимир Крикунов отпадна на полуфиналите.
Олимпийска шампионка гръмна с допинг

Олимпийската шампионка в ски бягането Виктория Карл е дала положителна проба за забранено вещество, съобщава агенция ДПА

БФСки с бюджет от над 5.5 млн. лева за 2025 г.

Българската федерация по ски (БФСки) проведе днес в София годишното си Общо отчетно събрание. Форумът бе ръководен от генералния секретар на федерацията Пепа Мицева.

Световният шампион в сноуборда Тервел Замфиров национал и в рафтинга

Световният шампион по сноуборд Тервел Замфиров ще представи България в още един спорт – рафтинга.

Флорида Пантърс отново е шампион на НХЛ

Отборът на Флорида Пантърс защити титлата си в Националната хокейна лига на САЩ и Канада, след като надделя във финалната серия над Едмънтън Ойлърс с 4-2 победи.

Флорида направи огромна крачка към защита на титлата в НХЛ

След нова победа над Едмънтън

Едмънтън изравни серията за Стенли Къп срещу Пантърс

Едмънтън направи голям обрат в срещата, след като след първата част губеше в резултата с 0:3

Хокейна легенда спира със спорта

Ти Джей Оши, който вкара четири гола от дузпи за победата на САЩ над домакина Русия на Олимпийските игри в Сочи през 2014 година и който стана шампион в Националната хокейна лига с Вашингтон Кепиталс през 2018 година, обяви края на състезателната си кариера.

Флорида поведе във финалната серия в НХЛ

Флорида победи с категоричното 6:1 у дома Едмънтън в третия мач от финалната серия в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ).

Флорида изравни серията за купа "Стенли"

Отборът на Флорида Пантърс изравни на 1:1 победи финалната серия в Националната хокейна лига