САЩ спечели златния медал в четириместния бобслей

САЩ спечели златния медал в четириместния бобслей

Отборът на Германия остана втори, а трети се наредиха домакините от Канада

Отборът на САЩ, воден от Стив Холкъмб, донесе първи златен медал от Зимна Олимпиада на страната в четириместния боб (мъже) от 62 години насам. "Нощният питомен влак" на Холкъмб стана победител на бързото трасе във Ванкувър и възнагради дългото очакване на американския отбор за първо олимпийско злато след Олимпиадата в Сейнт Мориц (Швейцария) през 1948 година.

САЩ, в състав Стивън Холкъмб, Джъстин Олсен, Стийв Маслър, Къртис Томашевич, имаше надеждна преднина преди последното четвърто спускане и завърши с общо време 3:24.46 минути.

Отборът на Германия остана втори с общо време 3:24.84 минути, а трети се нареди канадският тим - 3:24.85 минути. Германците са шампиони от последните две Олимпиади, но този път не успяха да спечелят рекордното в дисциплината трето поредно олимпийски злато.

Капитанът на Германия - Андре Ланге, е популярен със своя прякор Канибала заради желанието си да печели всякакви отличия. Все пак огромният опит на Ланге помогна на неговия тим да заеме втората позиция в крайното класиране и драматично да отнеме сребърния медал от отбора на Канада.

Крайно класиране на финала на четириместен боб, мъже:
1. САЩ 1 (Стивън Холкъмб, Джъстин Олсен, Стийв Маслър, Къртис Томашевич) - 3:24.46 минути
2. Германия 1 (Андре Ланге, Александер Рьодигер, Кевин Куске, Мартин Путце) - 3:24.84
3. Канада 1 (Линдън Ръш, Крис льо Биен, Давид Бисет, Ласел Браун) - 3:24.85
4. Германия 2 - 3:25.58
5. Канада 2 - 3:25.60
6. Швейцария 1 - 3:25.71

 

Следващият в НХЛ плаща над 2 милиарда долара

Следващият отбор, който ще поиска да влезе в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), трябва да плати над 2 милиарда долара

Олимпийска шампионка гръмна с допинг

Олимпийската шампионка в ски бягането Виктория Карл е дала положителна проба за забранено вещество, съобщава агенция ДПА

БФСки с бюджет от над 5.5 млн. лева за 2025 г.

Българската федерация по ски (БФСки) проведе днес в София годишното си Общо отчетно събрание. Форумът бе ръководен от генералния секретар на федерацията Пепа Мицева.

Световният шампион в сноуборда Тервел Замфиров национал и в рафтинга

Световният шампион по сноуборд Тервел Замфиров ще представи България в още един спорт – рафтинга.

Флорида Пантърс отново е шампион на НХЛ

Отборът на Флорида Пантърс защити титлата си в Националната хокейна лига на САЩ и Канада, след като надделя във финалната серия над Едмънтън Ойлърс с 4-2 победи.

Флорида направи огромна крачка към защита на титлата в НХЛ

След нова победа над Едмънтън

Едмънтън изравни серията за Стенли Къп срещу Пантърс

Едмънтън направи голям обрат в срещата, след като след първата част губеше в резултата с 0:3

Хокейна легенда спира със спорта

Ти Джей Оши, който вкара четири гола от дузпи за победата на САЩ над домакина Русия на Олимпийските игри в Сочи през 2014 година и който стана шампион в Националната хокейна лига с Вашингтон Кепиталс през 2018 година, обяви края на състезателната си кариера.

Флорида поведе във финалната серия в НХЛ

Флорида победи с категоричното 6:1 у дома Едмънтън в третия мач от финалната серия в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ).