Савченко и Шолкови защитиха титлата си

Савченко и Шолкови защитиха титлата си

Альона Савченко и Робин Шолкови от Германия защитиха титлата си при спортните двойки на световното първенство по фигурно пързаляне във френския град Ница

Альона Савченко и Робин Шолкови от Германия защитиха титлата си при спортните двойки на световното първенство по фигурно пързаляне във френския град Ница. Савченко и Шолкови записаха сбор от 201.49 точки и за четвърти път триумфираха със златните медали от шампионат на планетата. Втори се наредиха Татяна В201,38 точки, а трети са японолосожар и Максим Транков с ците Наруми Такахаши и Мервин Тран със 189,69. 

Савченко и Шолкови поведоха след кратката програма и изпълниха уверено волната си програма и удържаха победата с минимална преднина пред Волосожар и Транков. Европейските шампиони Волосожар и Транков, които бяха едва осми след кратката програма, направиха най-доброто изпълнение във волната програма и грабнаха сребърните медали под съпровода на музика от саундрака на филма Черен лебед. "Те се пързаляха много добре, но ние направихме достатъчно за първото място. Когато те излязоха на леда, се видя, че нищо не е свършило. Днес имахме късмет", коментира Шолкови, който е най-възрастният участник в Ница със своите 32 години. Сребърните медалисти Волосожар и Транков изразиха съжаление за провала в кратката програма, който им коства златото. "Не знам какво стана в кратката програма. Никога не сме се пързаляли толкова зле. Важното е, че намерихме мотивация за волната програма и успяхме да се качим на почетната стълбичка", коментира Транков.

Банско с голяма награда за 13-а поредна година

Златен дубъл за зимен курорт №1 у нас

Резултати от НХЛ (ВИДЕО)

Вижте и лидерите в конференциите след последните срещи

Маклин Селебрини с гол и асистенция при победа на Сан Хосе

Вижте всички резултати от тази нощ

Резултатите в НХЛ

Ето как свършиха битките на леда тази нощ

Четирикратен олимпийски шампион национал на 44 години

Четирикратният олимпийски шампион по ски скокове Симон Аман направи първа стъпка към участие в осмите си зимни игри, след като 44-годишният състезател беше номиниран в отбора на Швейцария за първите три състезания от Световната купа.

100 дни до Игрите в Милано-Кортина 2026: Рекорден приток на туристи

С все по-малко от 100 дни до откриването на Зимните олимпийски игри в Милано-Кортина 2026, данните за въздушния трафик показват експлозивен ръст на очакванията.

Новобранецът в НХЛ с два гола за Айлендърс

Първият в драфта на Националната хокейна лига (НХЛ) за 2025-а година Матю Шефер донесе победата на Ню Йорк Айлендърс с 3:2 над Калъмбъс две попадения, като вторият гол осигури равенството малко преди края.

400 фигуристи на турнира "Денкова-Стависки къп" в София

Близо 400 фигуристи от 34 нации ще участват в тазгодишното издание на международния турнир по фигурно пързаляне "Денкова-Стависки къп".

Монреал Канейдиънс надви Отава Сенатърс в НХЛ

Вижте всички резултати от тази нощ