Съветът на директорите на НХЛ подкрепи единодушно новия договор

Съветът на директорите на НХЛ подкрепи единодушно новия договор

Няма изнесени детайли по контракта

Съветът на директорите на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ) единодушно глсува днес приемането на колективния трудов договор, след като съгласие беше постигнато с Асоциацията на играчите от НХЛ. На заседанието, което се проведе в един от хотелите в Ню Йорк, беше утвърден и цикълът на първенството- редовен сезон от 48 мача, който стартира на 19-и януари.


Разговорите между двете страни продължиха без прекъсване 16 часа, но все пак по този начин беше сложен край на тримесечния локаут. Под този документ стоят подписите на собствениците на 30-те клуба, като нито един не изказа и най-малко съмнение за подписването му. След края на дискусиите на пресконференцията пред медиите застанаха комисарът на Лигата Гари Бетман и президентът на Бостън Брюинс Джереми Джейкъбс.


"Поднасям извиненията си на играчите, които ясно показаха, че искат да бъдат на леда. Няма да обсъждам детайли по новия колективен трудов договор, а също така няма да го направят и моите колеги от клубовете. Но се надявам, че феновете ще бъдат доволни и ще гледат този хокей, който искат", заяви Бетман на пресконференцията.
 

За да влезе окончателно в сила, този договор трябва да бъде одобрен от профсъюза. По думите на негов представител, гласуването от играчите ще бъде проведено в петък и събота по електронен път. За да бъде признат за валиден, договорът трябва да бъде подкрепен от най-малко 51 процента от 740 играчи. От своя страна Бетман обяви, че изготвянето на програмата за мачовете започва да се прави на момента.

 

Този частичен локаут беше четвъртият за последните 20 години в НХЛ. На 16-и септември 2012-а беше поставено формално началото му, след като изтече старото споразумение и играчите поискаха ново разглеждане на приходите им.

Флорида надви Вегас в НХЛ

Вижте всички резултати от тази нощ

Банско с голяма награда за 13-а поредна година

Златен дубъл за зимен курорт №1 у нас

Резултати от НХЛ (ВИДЕО)

Вижте и лидерите в конференциите след последните срещи

Маклин Селебрини с гол и асистенция при победа на Сан Хосе

Вижте всички резултати от тази нощ

Резултатите в НХЛ

Ето как свършиха битките на леда тази нощ

Четирикратен олимпийски шампион национал на 44 години

Четирикратният олимпийски шампион по ски скокове Симон Аман направи първа стъпка към участие в осмите си зимни игри, след като 44-годишният състезател беше номиниран в отбора на Швейцария за първите три състезания от Световната купа.

100 дни до Игрите в Милано-Кортина 2026: Рекорден приток на туристи

С все по-малко от 100 дни до откриването на Зимните олимпийски игри в Милано-Кортина 2026, данните за въздушния трафик показват експлозивен ръст на очакванията.

Новобранецът в НХЛ с два гола за Айлендърс

Първият в драфта на Националната хокейна лига (НХЛ) за 2025-а година Матю Шефер донесе победата на Ню Йорк Айлендърс с 3:2 над Калъмбъс две попадения, като вторият гол осигури равенството малко преди края.

400 фигуристи на турнира "Денкова-Стависки къп" в София

Близо 400 фигуристи от 34 нации ще участват в тазгодишното издание на международния турнир по фигурно пързаляне "Денкова-Стависки къп".