Седми мач ще реши съдбата на купа "Стенли"

Седми мач ще реши съдбата на купа "Стенли"

Вижте подробности

Седми мач ще определи съдбата на купа "Стенли".

Новият шампион в Националната хокейна лига на САЩ и Канада ще бъде в ранните часове във вторник, 25 юни, след като тази нощ в мач номер 6 от серията Едмънтън Ойлърс победи с 5:1 гостуващия Флорида Пантърс и изравни резултата на 3:3 победи.

"Нефтодобивниците" са на път да направят едва втория обрат 0:3 победи в серията за купа "Стенли", като единственият подобен случай е от сезон 1941/42, когато Торонто Мейпъл Лийфс обръща Детройт Ред Уингс.

В "Роджърс Палас" домакините от Едмънтън успяха да вземат преднина още в осмата минута чрез Уорън Фьогеле, а в началото на втория период и в края му Адам Енрике и Зак Хайман доведоха резултата до 3:0.

Александър Барков върна надеждите на Флорида с попадение по-малко от две минути след старта на последната третина, но в самия край на срещата Райън МакЛауд и Дарнел Нърс с голове на празна врата оформиха изразителния успех на Едмънтън.

Седмият мач от серията ще бъде в Сънрайз, където "пантерите" спечелиха два от предишните три мача.

Последната среща обаче бе взета от Едмънтън с 5:3.

Следващият в НХЛ плаща над 2 милиарда долара

Следващият отбор, който ще поиска да влезе в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), трябва да плати над 2 милиарда долара

Олимпийска шампионка гръмна с допинг

Олимпийската шампионка в ски бягането Виктория Карл е дала положителна проба за забранено вещество, съобщава агенция ДПА

БФСки с бюджет от над 5.5 млн. лева за 2025 г.

Българската федерация по ски (БФСки) проведе днес в София годишното си Общо отчетно събрание. Форумът бе ръководен от генералния секретар на федерацията Пепа Мицева.

Световният шампион в сноуборда Тервел Замфиров национал и в рафтинга

Световният шампион по сноуборд Тервел Замфиров ще представи България в още един спорт – рафтинга.

Флорида Пантърс отново е шампион на НХЛ

Отборът на Флорида Пантърс защити титлата си в Националната хокейна лига на САЩ и Канада, след като надделя във финалната серия над Едмънтън Ойлърс с 4-2 победи.

Флорида направи огромна крачка към защита на титлата в НХЛ

След нова победа над Едмънтън

Едмънтън изравни серията за Стенли Къп срещу Пантърс

Едмънтън направи голям обрат в срещата, след като след първата част губеше в резултата с 0:3

Хокейна легенда спира със спорта

Ти Джей Оши, който вкара четири гола от дузпи за победата на САЩ над домакина Русия на Олимпийските игри в Сочи през 2014 година и който стана шампион в Националната хокейна лига с Вашингтон Кепиталс през 2018 година, обяви края на състезателната си кариера.

Флорида поведе във финалната серия в НХЛ

Флорида победи с категоричното 6:1 у дома Едмънтън в третия мач от финалната серия в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ).